90`ların En İyi 10 Sezen Aksu Şarkısı

Sizin için Sezen Aksu`nun 90’lı yıllara damga vuran en iyi 10 şarkısını seçtik.

1990'larda Sezen Aksu, yapımcı olarak dinleyicilerin karşısına çıktı. Aynı zaman 1990'ların müziğinde çok önemli bir yer etti. Sertab Erener, Harun Kolçak, Aşkın Nur Yengi, Levent Yüksel, Işın Karaca, Hande Yener, Yıldız Tilbe gibi birçok ismi müzik endüstrisine kazandırdı ve birçok önemli sanatçıya destek oldu.

90’lı yıllar onun için çok önemli idi. Türk müzik endüstrisine hem yarattığı eserleri ile hem de kazandırdığı isimlerle bir çok katkı sağladı. Bu yıllar içerisinde söylediği birçok şarkı günümüzde yeniden birçok sanatçı tarafından yorumlandı. Biz de sizin için 90’lı yıllara damga vuran en iyi 10 parçayı çok zorlanarak seçtik. Hemen hatırlatalım bu bir sıralama değil, en iyi 10 şarkı hepsi de iyi şarkılar aynı derecede umarız beğenirsiniz.

yes #Her Şeyi Yak
"Gülümse" albümünün ilgi gören şarkılarından "Her Şeyi Yak" (albümün ilk baskısında bestecisi Alexiu olarak belirtilse de), Thanou Mikroutsikos tarafından bestelenmiş popüler bir Yunan şarkısıdır.
 
yes #Gülümse
Kemal Burkay'ın şiirinden Arto Tunç'un bestelediği "Gülümse"

yes #Hadi Bakalım
Albümün açılışında yer alan "Hadi Bakalım" da Aysel Gürel ve Onno Tunç imzasını taşıyordu "Hadi Bakalım", sadece o yazın değil bütün zamanların en büyük hit'lerinden biri olmayı başardı.
 
yes #Namus
Şarkıyı son dönemde Gülşen’den dinliyoruz. 90’lı yılların unutulmaz parçalarından biri yine Onno Tunç ve  Arto Tunçboyaciyan imzası taşıyor.

yes #Kalbim Ege'de Kaldı
Deli Kızın Türküsü albümünün etkili şarkılarından biri.

       
 yes #Küçüğüm

    “Küçüğüm”, dinleyiciyi ilk vuran şarkılardan olmuştu. Attila  Özdemiroğlu bestesi.

 yes #Rakkas

 “Işık Doğudan Yükselir”in en konuşulan şarkılarından biri.  Şimdilerde eğer bir düğüne giderseniz bu şarkıyı dinleyip dans etmeden dönmezsiniz bu kesin. Ayrıca yine bu şarkıda birçok defa birçok sanatçı tarafından yeniden yorumlandı.

yes #Onu Alma Beni Al

1995 yazında, “Işık Doğudan Yükselir”albümünü yayınladı  Sezen Aksu çok popülerdi. Albüm, “Gülümse” ve “Deli Kızın Türküsü” albümlerinde olduğu gibi yüksek satış rakamlarına ulaştı. Bu şarkıda albümün unutulmazlarından biri.

yes #Seni Yerler

“Düş Bahçeleri”, 1996’nın en ses getiren çalışmalarından biri değildi ancak bilhassa Sezen Aksu hayranlarınca “özel” addedildi işte bu albümden öne çıkan parça.

yes #Tutuklu

Sezen Aksu 1998 sonunda eski Sezen şarkılarını özleyenlere bir sürpriz yapmış ve eski tarzda hoş bestelerle dolu "Adı Bende Saklı" albümünü çıkarmıştır. Albüm, başta "Tutuklu" olmak üzere bütün şarkılarıyla büyük ilgi görmüştür.

Sadece Müzik

 

 

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

Albüm

 
Lady Gaga ve Bradley Cooper’ın başrolde oynadıkları “A Star is Born” adlı film aslında 1937 yılında yayınlanan ve aynı ismi taşıyan filmin günümüze uyarlanmış hali olarak karşımıza çıkıyor. 

Galeri Haber

Dünyadaki en iyi rock festivallerinin kısa bir listesi. Bu 6 festivalde ana akım ve hard rock gruplarının yer aldığı bir liste hazırladık.

Tanıtım

Türkü Akbayram, müzikal yolculuğunun dinleyici ile buluşan ilk ürünü olan “Hiçbiri” adlı şarkısını Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınladı.

"Kötü müzikten daha çok kötü müzisyen var"
ISAAC STERN

Magazin

Los Angeles merkezli Buzznet isimli internet sitesinin gerçekleştirdiği ‘dünyanın en güzel kadını’ oylaması sonuçlandı.

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.