Kim Bu Redone?

redone1

RedOne; kısa sürede bir fenomen haline gelen bir müzik adamı.

 

1972 yılında Fas’ta dünyaya gelen RedOne, uzun yıllardır müzik arenasında ama onun tanınmasında ve ilk olarak ulusal anlamda popülerlik kazanmasında en büyük etken FIFA 2006 Dünya Kupası. Dünya kupasının resmi parçası yapılması fikri ilk olarak ona geldiğinde çok heyecanlanmış ve hemen kolları sıvamış. Shakira ve Wyclef Jean ile birlikte "Hips Don’t Lie" parçasını yaratarak dünya çapında sevilen bir parça yatarmayı başarmışlar. Son yıllarda "Lady Gaga=RedOne" diyebiliriz, çünkü ikili bugüne kadar bir çok parça yarattı ve Lady Gaga’nın bugünlere gelmesinde katkısı büyük.

Lady Gaga stilinin anahtarı o diyebiliriz. Grammy’e 4 dalda aday gösterildi ve 2 ödül almayı başardı. Grammy gecesi mütavazı tavırlarıyla dikkat çekti ve hemen hemen her yerde şarkı yaratabilme yeteneğinin olduğunu "Bad Romance" parçasını Londra`da Lady Gaga ile laptop ile bir otobüste yaptıklarını ilham geldiği anda her yerde şarkı yapabileceğini söylüyor. Şu ana kadar yaptığı bir çok parça bir numara oldu. Pitbull & Marc Antony  "Rain Over Me", Enrique İglesias & Usher & Lil Wayne "Dirty Dancer", Lady Gaga "Born This Way" Albümü, Usher "More", Jennifer Lopez & Pitbull "On The Floor" parçalarını o yarattı. Ayrıca Mohombi’nin albümde yapımcı olarak karşımıza çıktı. Genç isimlere de önümüzdeki yıllarda destek olacak. Onunda dediği gibi;

"Hiç kimseyi kopyalamayın kendiniz olun ve inanın o zaman başarı gelir"

Sadece Müzik

 

SİZDEN!

...

Tanıtım

WHAT DA FUNK'IN YILDIZLAR GEÇİDİ ALBÜMÜ: WDF1 iTunes'da En Çok Ön Sipariş Edilen Albümlerde 1. Sıraya Yerleşti!

Haftanın Özeti

 
Herkese merhaba;
 
Bu hafta
...

''Hayatın bana verdiklerini kendi içimde sindirip ona geri vermeyi seviyorum.''
NEV

Tarihte Bugün

Kâzım Koyuncu aramızdan ayrıldı. (2005)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.