Kim Bu Redone?

redone1

RedOne; kısa sürede bir fenomen haline gelen bir müzik adamı.

 

1972 yılında Fas’ta dünyaya gelen RedOne, uzun yıllardır müzik arenasında ama onun tanınmasında ve ilk olarak ulusal anlamda popülerlik kazanmasında en büyük etken FIFA 2006 Dünya Kupası. Dünya kupasının resmi parçası yapılması fikri ilk olarak ona geldiğinde çok heyecanlanmış ve hemen kolları sıvamış. Shakira ve Wyclef Jean ile birlikte "Hips Don’t Lie" parçasını yaratarak dünya çapında sevilen bir parça yatarmayı başarmışlar. Son yıllarda "Lady Gaga=RedOne" diyebiliriz, çünkü ikili bugüne kadar bir çok parça yarattı ve Lady Gaga’nın bugünlere gelmesinde katkısı büyük.

Lady Gaga stilinin anahtarı o diyebiliriz. Grammy’e 4 dalda aday gösterildi ve 2 ödül almayı başardı. Grammy gecesi mütavazı tavırlarıyla dikkat çekti ve hemen hemen her yerde şarkı yaratabilme yeteneğinin olduğunu "Bad Romance" parçasını Londra`da Lady Gaga ile laptop ile bir otobüste yaptıklarını ilham geldiği anda her yerde şarkı yapabileceğini söylüyor. Şu ana kadar yaptığı bir çok parça bir numara oldu. Pitbull & Marc Antony  "Rain Over Me", Enrique İglesias & Usher & Lil Wayne "Dirty Dancer", Lady Gaga "Born This Way" Albümü, Usher "More", Jennifer Lopez & Pitbull "On The Floor" parçalarını o yarattı. Ayrıca Mohombi’nin albümde yapımcı olarak karşımıza çıktı. Genç isimlere de önümüzdeki yıllarda destek olacak. Onunda dediği gibi;

"Hiç kimseyi kopyalamayın kendiniz olun ve inanın o zaman başarı gelir"

Sadece Müzik

 

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

Albüm


 
Cadılar Bayramı için özel hazırlanmış “Stranger Things” dizisinin soundtrack albümü “Hallowen Sounds From The Upside Down” ismi ile satışa çıktı.

Galeri Haber

Freddie Mercury "We will rock you" dedi ve tam olarak bunu yaptı. İngiliz grup Queen'in önderi olarak karşımıza çıktı ve müzikte çığır açtı.

Özel Haber

Umut E. ERKİ yazdı

''Hayat bana zordu ama güzeldi. Herkesten tek isteğim var, haklarını helal etmeleri.''
MÜSLÜM GÜRSES

Teknoloji

FIFA 19 ile ilgili oyuncuları sevindirecek bilgiler günden güne gelmeye devam ederken, EA, FIFA 19 için soundtrack listesini yayınladı. Dünyanın en büyük spor oyunu serisinin tarihindeki en etkili global müzik serisini sunuyor.

Magazin

Los Angeles merkezli Buzznet isimli internet sitesinin gerçekleştirdiği ‘dünyanın en güzel kadını’ oylaması sonuçlandı.

Tarihte Bugün

Queen Latifah dünyaya geldi. (1970)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.