Super Bowl İle Geri Dönen Missy Elliot

Super Bowl ABD'de her yıl düzenlenen Amerikan futbolu ligi National Football League'in şampiyonluk maçıdır. Super Bowl maçlarını belirtmek için oynandığı yıl yerine Roma rakamları kullanılır. Müzik dünyasını ve reklam dünyasını çok fazla ilgilendiren bir organizasyondur. Her yıl reklamcılar özel reklamlar hazırlarlar ve devre arası Showunu kimin yapacağı merakla beklenir. Tüm dünyada dün akşam (1 Şubat 2015) yayınlanan Super Bowl maçını izleyenlerin sayısı 800 milyonu aştı. Amerikan futbolunun şampiyonluk mücadelesi Super Bowl’ da New England Patriots, Seattle Seahawks’ı 28-24 mağlup ederek kupayı aldı. Bu bilgileri kısaca aktardıktan sonra gelelim asıl konumuza bu arada Amerikan futbolu hiç izlemem:)

Bizi ilgilendiren devre arası showu idi. Günler öncesinden duyuruları yapıldı hazırlıklar hakkında ipuçları verildi; bekledik merakla ve heyecanla sahneye çıkacakları. Ve devre arası oldu görsel şölen başladı. Show başladı ateş gibi yanan Katy Perry sahneye çıkmadan sponsor Pepsi’nin logosu göründü sahada sonra ışıklar yandı ve Katy Perry başladı parçası Roar’ı söylemeye bir aslan maketi üzerinde (kaplanda olabilir:)) ilerliyor hafif detone, hafif heyecan şarkısını söylüyor. Kırmızı gözlü aslan fikri bence müthiş olmuş, kükreye kükreye sahnenin ortasına doğru ilerlerken seyirci adeta kendinden geçti. Aslan kükredi ve sahne ortasında dev bir santranç tahtası göründü ve  yeni parçasına başladı; ’Dark Horse’ sahne ışıklar müthiş bir yandan da düşünüyorum 2009 yılında ben bu kızın konserine zorla gitmiştim Türkiye’de; Katy Perry 9 Temmuz’da 2009’da True Blue’da sahne almıştı. Nereden nereye:))) İyi ki gitmiş izlemişim bir daha gelir mi bilinmez. Sonra güneş gözlükleri ile sahnede Lenny Kravitz göründü ve Katy Perry’i tanıdığımız şarkısı I Kissed A Girl’ ü söylemeye başladılar. Bu arada heyecan kalmadı Katy Perry’de. Şarkı bitti sahne değişti bir anda kendimizi palmiyeler, köpek balıkları, kumsal, sörf tahtaları, deniz toplarının içinde bulduk. Renkli kostümü ile yeniden sahne aldı Katy Perry; başladı “Teenage Dream”’i söylemeye bu arada ne kadar çok hit parçaya imza atmış değil mi?

Hemen dansçı kızlar sahneye geldi ve başladı yeni parçasını söylemeye. Tüm stadyum bu şarkıya hep beraber eşlik etti “California Gurls” son buldu ve tanıdık bir alt yapı duyuldu altta :)

Rapper Missy Elliott sahnedeydi ve başladı şarkısı “Get Ur Freak On,” söylemeye seyircinin daha fazla çoştuğunu söyleyebilirim ve tabi diğer parça “Work It” ve “Lose Control,” bir ara forması ile Katy Perry göründü sahnede ve finali yine Katy Perry yaptı duygusal parçası ile “Firework,” pırlantalı bir mikrofon ile sahnede idi; bana Bülent Ersoy’u hatırlatsa da kıyafeti ile çok fazla uyumlu olduğunu söylemem gerekiyor. Şarkıyı söylerken üstünde bir yıldız... bir şeyler olacak bekliyorum merakla sonra yıldız kaymaya başladı ve Katy Perry başladı uçmaya biz bunu yıllar önce Gülben Ergen ile yapmıştık zaten dedim içimden:) havayi fişekler patladı uçtu geri indi ve müthiş bir final ve muhteşem bir gece.

 

Gelelim şimdi geceden sonra tepkiler nasıl dolu. Pazartesi günü Amerika radyolarını hemen takibe aldım evet Missy Elliott şarkılarını çok sık duydum ve Spotify müzik servisine göre Missy Elliott % 676 sıçrama yaptı. “Lose Control” şarkısı dinlenme oranı olarak %1,396 yükseldi. “Get Ur Freak On” %922 yükseldi. “Work It” %896 yükseldi. Ondan çok daha fazla dinlenmesine rağmen Katy Perry %85 lik bir artış gösterdi.

 

iTunes top15 içerisinde artık 3 Missy Elliott parçası var. “Work It” 4 numarada “Get Ur Freak On” 6 numarada “Lose Control” 12 numarada yerini aldı. 

Google Missy Elliott ile ilgili soruları paylaştı.

2005 yılından bu yana her hangi bir çalışma yapmayan Missy Elliott gecede gördüğü ilgiden gözyaşlarını tutamadı ve hayranları dışında uzak kaldığı müzik sektöründe unutulmadığı için çok mutlu olduğunu söyledi. Justin Timberlake, Timbaland ve Busta Rhymes attıkları tweetler ile Missy'e destek oldular kısacası gecenin tek kazananı New England Patriots olmadı Missy Elliott Super Bowl ile geri döndü.

Bir daha ki yazıya kadar "Make Some Noise" :))

 

 

Röportaj

"..hem yıllarca beni hatırlayıp bulan arkadaşlara vefa borcumu ödemek, hem de ikinci ve

...

SİZDEN!

Merhaba

...

T. S. TARCAN yazdı

Umut E. ERKİ yazdı

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Çelik`i mercek altına aldık.

"Herkes gençlere bir şeyler anlatmak istiyor. Bir de susup onları dinlemeye ne dersiniz?"
MARILYN MANSON

Tarihte Bugün

Ajlan Büyükburç öldü. (1999)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.