Yetenek Avcısı Sanatçılar

 
'Yetenek' öğrenme olmaksızın kişinin zihin ve devinim alanlarındaki iş başarma gücü kelime anlamı olarak budur. Müzik dünyasında son dönem içerisinde yetenekleri açığa çıkartmak için yetenekli kişiler bir çok mecra ile karşımıza çıkabiliyor. 
 
Tv, radyo, sosyal medya ve internet sayesinde bir gecede yetenekler dünya çapında bir yıldız olabiliyor. Ama bazen yetenekli olmak yetmez şans mutlaka olmalı diyorsanız eğer, bunda da haklısınız derim. Peki şansımızı kendiniz yaratamaz mıyız? Yapabiliriz tabi ama bunun içinde bir kıvılcım lazım.
Yani demem o ki kimse sizi evde oturarak keşfetmez! Çıkıp bir şeyler yapmanız lazım.
İşte son dönem içerisinde popüler hale mi geldi, yoksa sanatçılar sosyal medyada yeni şarkılarını yaptıkları kampanya ile viral hale mi getirmek istediler bilinmez. Üç önemli sanatçımız benzer bir proje ile karşımıza çıktı.
Yetenek avı, yeni yetenek keşfi, şarkı söylemeye davet, amatörler için fırsat ne derseniz deyin, bu projeler çok ses getirdi.
Amatör isimlere destek amacıyla ilk projeyi başlatan isim Ferhat Göçer oldu.
Geçtiğimiz günlerde Ferhat Göçer kendi twitter hesabı üzerinden hayranlarına şu ifadelerle seslendi;
 
‘Aşkın Mevsimi Olmaz ki’ şarkısını sizlerle birlikte okuyalım istedik. Şöyle birşey hazırladık. Şarkıyı sizler okuyacaksınız. En beğendiklerimizi seçtiklerimizi milyonlara ulaştıracağız. Yeni bir video klip hazırlayacağız sizlerle birlikte. Şarkının alt yapısını yani karaokesini yani sizin üstüne okuyabileceğiniz versiyonunu Youtube kanalımıza yerleştirdik. Burdan şarkının alt yapısı üzerine kendiniz şarkıyı söyleyebilirsiniz ya da bir enstürmanla ya da çıplak bir sesle okuyup benim facebook, instagram veya twitter hesabıma hashtag şarkının ismini ve benim ismimi yazıp gönderin. Biz bunların içinden seçtiklerimizle bir video klip hazırlayacağız ve milyonlara ulaştıracağız. Var mısınız? Bekliyorum.” dedi.
 
Sertap Erener’de benzer bir proje ile karşımızda! Sertab Erener, yeni çıkaracağı klibinde, kendisine şarkı söylerken karaoke ile eşlik edecek olan hayranlarına yer vereceğini açıkladı.
Sertab Erener, son albümü olan ‘Kırık Kalpler Albümü’nden ‘Tek Başıma’ adlı parçasına klip çekeceğini açıkladı.
 
Erener, bu klibinde ise diğerlerinden farklı olarak şarkısının karaoke versiyonuna video çeken yani şarkısını seslendiren hayranlarını oynatarak benzersiz bir iş yapmak istiyor. Her kaydı dinleyeceğini söyleyen yıldız, şarkı için hazırlanacak özel klipte birçoğunun yer alacağını belirtiyor.
 
 
İşte Sertab Erener’in mesajı;
 
Merhaba ben Sertab,
Size çok hoşunuza gidecek bir sürpriz yapmak istiyorum. Üstte paylaştığımız karaoke şarkıyı söylediğiniz videonuzu Twitter ya da Instagram’dan #TekBaşıma etiketiyle paylaşın ve sonra beni bekleyin. Her paylaşımı tek tek dinleyeceğimden emin olabilirsiniz. Sonra bu kayıtların elimizden geldiği kadarını klibimizde kullanacağız. Haydi, videolarınızı bekliyor ve sizi çok seviyorum.
 
Ve son olarak Işın Karaca;
 
Son şarkısı ” Sevmekten Anladığım”ın kareoke versiyonunu youtube kanalına yükleyen Karaca, bu fırsatı değerlendirmek isteyenlerden şarkıyı müzik eşliğinde söylemelerini ve sosyal medyada paylaşmalarını istedi. En çok beğenilen şarkının solistine de stüdyoya girme imkanı sunacak.
Duyuruyu sosyal medyasında paylaşan Işın Karaca, gelen videoları kendi sayfasında paylaşıyor.
En çok beğeniyi ve  olumlu  yorumu alacak kişi Işın Karaca ile stüdyoya girecek, şarkı kaydı yapabilecek.
Onun yarışması 15 Nisan’da son buldu...
 
Anlaşılan o ki sanatçılar arasında bu bir akım haline gelmiş gibi gözüküyor. Sosyal medyada çok ses getiren bu projeler sayesinde bol bol yeni yeneklerle tanışma şansımız olacak.
 
Ne diyelim herkese bol şans…
 

Röportaj

60'LARDA OLSAM "WHAT A WONDERFUL WORLD" DERDİM

2017 yılındaki ilk röportajımızda mikrofonumuz Turgay Sua

...

SİZDEN!

...

T. S. TARCAN yazdı

Umut E. ERKİ yazdı

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Kenan Doğulu`yu mercek altına aldık.

İlginç Haber

"Iki tür insan daima açtır..biri bilimi arayan,diğeri de parayı"
CAT STEVENS (YUSUF ISLAM)

Tarihte Bugün