Elektro Hafız Kimdir?

 
Elektro Hafız, biyografisinde yazdığına göre kısa bir süre önce (bu süre artık uzun olabilir) Almanya'nın Köln şehrine taşınan İstanbul'da doğup büyüyen bir müzisyen.
 
 
Türkiye’de 20 yıllık kariyeri ile başarılı bir performans sergiledi.
 
Eski grubu ‘Fairuz Derin Bulut’ ile 3 albüme imza attı.
 
Kullandığı farklı enstrümanları sayesinde değişik bir müzik yaratmayı başardı. Elektro  saz, darbuka, zil ve daha bir çok farklı ses ile birbiriyle çelişen sesleri güzel bir uyum içinde bize sunuyor.
 
Birbiri ile çelişen ve karşıt türleri eserlerinde kullanmayı çok seviyor. Bu açık ve deneysel yaklaşım onun müziğinin kişiliğini ve mizah anlayışını yansıtıyor.
 
Anadolu’dan çok fazla etkilendiği açık çünkü hemen hemen her parçasında elektro saz kullanıyor. Buda onun köklerine ne kadar bağlı olduğunu gösteriyor.
 
 
En büyük karakteristik özelliği elektro gitarı kullanırken Anadolu’dan vazgeçmemiş olması.
 
Elektro Hafız, müziği ile İstanbul'un kentsel yaşam tarzının karmaşasını ve kaotik yönlerini yansıtıyor.
 
Çukur dizisi onun şarkısına yer verince herkes onu merak etti ve internette aradı. Elektro Hafız Almanya'da çok seviliyor ve yoğun bir şekilde konserlerine devam ediyor.
 
Web sitesi: elektrohafiz.de
 

Röportaj

"...ben normların dışındayım... Benim için kıyafet ya da surat badanası değil; ses ve performans önemli..."

Onu popstar yarışmasının ilk sezonunda tanıdık. Bir çok ünlünün çıktıgı yarışmada o da hafızalarımızda yerini edinmişti. Turgay S. Tarcan EVREN MEVLANAOĞLU ile müzik dünyası üzerine samimi bir sohbet gerçekleştirdi.

Türk MJ Fan’ler Michael Jackson heykeline karanfil bıraktı.

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

T. S. TARCAN yazdı

Umut E. ERKİ yazdı

Mert ATEŞ yazdı

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Çelik`i mercek altına aldık.

İlginç Haber

 
Amy Winehouse 14 Eylül 1983 yılında dünyaya geldi, 16 yaşında profesyonelce şarkı söylemeye başladı. İlk albümü Frank'in ardından "Back to Black" adlı 2. albümünü İngiltere'de piyasaya sürdü. 

''Müzik hakkında pek bir şey bilmiyorum. Benim yerimde olan birinin çok şey bilmesine gerek yok zaten.''
ELVIS PRESLEY

Teknoloji

Dünya dijitalleşmeye devam ederken müzikte farklı uygulamalarla geniş kitlelere ulaşmaya devam ediyor. Önceden yeni şarkıları keşfetmek için Radyo ve Tv tercihedilirken durum şimdi tamamen değişmiş durumda. Artık müzik severler interten keşfettikleri şarkıları Tv ve Radyolara öneriyor.

Tarihte Bugün

Levent Yüksel dünyaya geldi. (1964)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.