Adele ve Beyonce Düeti Mi Geliyor?

OneRepublic grubunun solisti aynı zamanda da yapımcısı olan Ryan Tedder, Beyonce ve Adele’in birlikte şarkı kaydettiğini açıkladı. Coldplay’in solisti Chris Martin’in piyanosu ile köprü olduğu şarkının yakında yayınlanacağını belirtti.

2017 yılındaki Grammy Müzik Ödüllerinde “25” albümünün “Yılın Albümü” kategorisini kazanması ile şoka uğrayan Adele, kazandığı Grammy ödülünü Beyonce’a adamış ve konuşmasında “Alçak gönüllü bir insan olarak bu ödülü kabul edemem, kazandığım için minnettarım fakat bu ödülü hayatımın idolü Beyonce’a adamak istiyorum, Lemonade albümü sanatsal anlam da çok iyiydi” açıklaması ile Beyonce’u gözyaşlarına boğmuştu. Aslında iki müzisyenin de birbirine hayranlıkları var ve bunu her seferinde de dile getiriyorlar. Adele’in küçüklüğünden beri Beyonce ve Spice Girls ile büyüdüğü bile biliniyor.

Yeni şarkı da Adele ve Beyonce’u ilk kez birlikte dinleyecek fikri bile muhteşem. Global bir hit olarak çoğu müzik listesine ilk sıralardan gireceğini düşünüyorum. Yalnız şöyle bir durum var ki düet şarkı Ryan Tedder’ın açıklamasına göre OneRepublic grubunun “Human” isimli yeni albümünde olabilirmiş.

Hatta Global Citizen Festivali’nde röportaj veren Ryan Tedder’ın şaka yaptığı da söyleniyor. Şaka dahi olsa yapılan açıklamanın adrenalin yüklemesine neden olduğu bir gerçek. Belki de gizli bir proje olduğu için Ryan Tedder’ın farkında olmadan bunu söylemiş olabileceği de ihtimaller arasında, sonrasında son bir hamle ile “şaka olduğu” açıklamasını da yapmış olabileceği? Belli olmaz, ilerleyen günler de kokusu ortaya çıkacaktır.

Müzisyen olduğu kadar söz yazarlığı konusunda da usta olan Ryan Tedder, daha önce Beyonce’un “Halo,” “XO,” “I Was Here,” Adele’in ise “Remedy,” “Rumour Has It” ve “Turning Tables” şarkılarını yazmıştı. Grammy, Billboard ve Brit sahnelerini yıkıp geçecek, ödüllere doymayacak ve müzik listelerini zorlayacak bir şarkı için kim hayır diyebilir ki?

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 


 

Röportaj

"Madem şarkı söyleyemiyorlar, sadece janjanlı, taşlı tuşlu elbiseler giyip, video klipler, fotoğraflar çektirmek, dudak büzmek istiyorlar; gidip model olsunlar! "

90'lı yılların güçlü seslerinden birisi daha "Sadece Müzik" sitesinin radarına girdi! Sesi divalar ligine layık olan HAZAL, TST'nin sorularını yanıtladı!

SİZDEN!

Gürol Ağırbaş, şarkılarda hakiki enstrüman sesi duymak isteyen, albüm kartonetlerini okumayı seven dinleyicilerin yakından tanıdığı değerli bir müzisyendir. Yıllarca albüm ve sahne çalışmalarında sadece enstrümanist kimliğini değil, besteci ve aranjör yönünü de sergilemiştir. Bunlardan en akılda kalıcı olanı ise hiç şüphesiz Demet Sağıroğlu’nun Arnavut Kaldırımı isimli eseridir. Enstrümanist olarak da bas gitarıyla özdeşleşmiş, çıkardığı “Bas Şarkıları” albümleriyle başrol oyunculuğuna taşıdığı bas gitarın müzikte iskelet görevi gören bir enstrüman olduğunu unutmamamız gerektiğini vurgulamıştır. İşte bu seri halinde çıkan bas gitar albümlerinin üçüncüsü, 20 yıllık bir aranın ardından “Bas Şarkıları 3” ismiyle ve Ada Müzik etiketiyle tekrar karşımıza çıktı.

Tanıtım

Volkan Erden “Akşam Olunca” isimli şarkısıyla müzik dünyasına yeniden aşk dolu ve romantik bir giriş yaptı. Tüm dijital müzik platformlarında dinlenmeye başlanan şarkının video klibi ilk kez 13 Eylül’de yayınlandı. 2018’de sözü ve müziği kendisine ait olan “Aşka İsyan” adlı şarkısıyla ilk kez dinleyicilere merhaba diyen Volkan Erden, Mars Yapım etiketi ile yayınlanan “Akşam Olunca” ile yeniden dinleyicisiyle buluşmuş olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Çelik`i mercek altına aldık.

İlginç Haber

Carly Rae Jepsen hakkındaki tüm bilinmeyenleri bu haberin içinde topladık.

"Gitar çalmaya başladığımdan beri ne yapacağıma o alet karar verir oldu"
ANGUS YOUNG

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.