Baharat Kızlarının Hızına Yetişilemiyor!

90’lı Yılların en ikonik gruplarından Spice Girls, geri dönüş turnesi ile kasırga etkisi yaratırken grubun menajeri Simon Fuller, iki yeni Spice Girls filmi hakkında müjde verdi.

Paramount Pictures şirketinin animasyon bölümü başkanı Mireille Sofia, Spice Girls üyelerinin yeni bir animasyon filminde rol alacaklarını doğrularken hepimizin bildiği Spice Girls şarkılarının yer alacağı filmin yeni şarkılara da ev sahipliği yapacağını belirtti. Hatırlarsanız Viva Forever, 3 boyutlu kuklaları hareket edermiş gibi gösteren “Stop Motion” formatında bir klipti.

Steve Box tarafından yaratılan klip 5 ayda tamamlanmış daha sonra 4K formatında yenilenerek tekrardan yayınlanmıştı. Spice Girls üyelerini birer peri olarak izlediğimiz klibin kahramanı olan kız, Spice Girls üyeleri tarafından sevgi çemberine alınıp rubik bir küpün içine sokuluyor daha sonra da kendi dünyalarına götürülüyordu. O küp son olarakta erkek arkadaşının eline geçiyordu. Oscar ödüllü yönetmen Steve Box, Spice Girls için güzel ve iz bırakan bir klip yaratmıştı. Bu arada Viva Forever klibini izlediğim zaman aklıma Maleficent filminde yer alan perilerin geldiğini söylemeden de geçemeyeceğim.

Uzun zamandır grubun menajerliğini yürüten Simon Fuller; Melanie Brown, Emma Bunton, Melanie Chisholm, Geri Halliwell, Victoria Beckham, Amerikalı senarist Karen McCullah ve Kiwi Smith ile hikayeyi oluşturmak için masaya oturacağını açıklayarak, çekilecek filmin Freddie Mercury’nin hayatını anlatan Bohemian Rhapsody’e benzemeyeceğini belirtti. 2020 yılında başlanması beklenen animasyon filminin 1997 yılında yayınlanmış Spice World’e ait gişe başarısını yakalayacağını düşünüyorum. Zaten “Spice World 2019” isimli turneleri Birleşik Krallık’ta rekor kırmış ve milyonlarca insan onları en önden izleyebilmek için birbirleriyle yarışmıştı.

Bütün güzel haberlerden sonra adından söz ettiren Spice Girls adlarına yakışır bir şekilde geri dönüş yapmışlardı. Aslında onlar hep bizimleydi fakat kariyerlerine solo olarak devam etme kararı almışlardı. Mel B American Idol programının jüri üyeliği yaparken, Mel C, Geri Halliwell ve Emma Bunton solo kariyerlerine odaklanmış, Victoria Beckham ise moda sektörüne girmişti. Yeniden bir araya gelişini kutladıkları “Spice World” turnesini ayrıca filme alacaklarını belirten grup üyeleri, 2020 yılının Şubat ayında turnenin devam ayağı olan Avustralya’ya gidecekler, Avrupa ve Amerika’yı kapsayan bir dünya turuna çıkacaklar. Spice Girls grubunun İngiltere’de bir araya geldiği ve yeni bir şarkı üzerinde çalıştıkları da söyleniyor. Gelişmeleri yakından takip eden bir dinleyicisi olarak bu haberleri duymak beni çok mutlu ediyor.

Bu arada Spice Girls grubu hakkında medya’ya yansıyan “fiyasko haberlerini” sakın kâle almayın. Turnelerinde ses problemi yaşamaları hayal kırıklığı yada fiyasko olarak değerlendirilmemeli zaten bu durumu dinlediğimiz müzisyenlerin çoğu yaşıyor. İngiliz müzisyen Adele’in 2016 Grammy müzik ödülleri gecesinde “All I Ask” şarkısını söylerken küçük bir mikrofon kazası yaşadığını okumuşsunuzdur. Gayet normal bir durum olduğunu düşünerek karalama yapılmadan önce Spice Girls gibi bir grubun tarihi, albüm satış ve liste başarılarına göz atılması taraftarıyım. Özellikle de “Girl Power! Live in Istanbul” turneleri...

“Spice World” filmi gişe hasılatı ve DVD satışları baz alındığında toplam 251 Milyon Dolar kazanç elde ederken, 90’ların sinema ve magazin kültürüne göndermeler yapıyor ayrıca Spice Girls üyeleri kendi hayatlarını filmde anlatıyordu. Bakalım animasyon filminde yine kendi hikayeleri üzerinden mi bir konu izleyeceğiz yoksa tamamen farklı bir hikâyeye mi odaklanacaklar? Bunun için biraz daha beklememiz gerekecek.

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

"Madem şarkı söyleyemiyorlar, sadece janjanlı, taşlı tuşlu elbiseler giyip, video klipler, fotoğraflar çektirmek, dudak büzmek istiyorlar; gidip model olsunlar! "

90'lı yılların güçlü seslerinden birisi daha "Sadece Müzik" sitesinin radarına girdi! Sesi divalar ligine layık olan HAZAL, TST'nin sorularını yanıtladı!

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

T. S. TARCAN yazdı

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Tarkan`ı mercek altına aldık.

İlginç Haber

Yaz sezonu festival sezonu peki ama hangisine gitmeli hangisini seçmeli işte bu büyük bir sorun. 

''Müzik benim dinimdir.''
JIMI HENDRIX

Tarihte Bugün

Mabel Matiz dünyaya geldi. (1985)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.