Destiny’s Child Grubundan Geri Dönüş Sinyali!

Beyonce, Spice Girls grubunun tarihi birleşmesinden etkilenmiş olacak ki, Destiny’s Child grubunu yeniden toplama kararı aldığını açıkladı.

1990 yılına girdiğimiz zaman “Girl's Tyme” adıyla kurulan grup, müzik faaliyetlerine Beyonce Knowles, Kelly Rowland, LaTavia Roberson ve LeToya Luckett ile başlamıştı. Grup üyelerinin arasında çıkan tartışmalar maalesef ki LaTavia Roberson ve LeToya Luckett’ın ayrılmasına sebep olmuş, grup üyeleri ve bağlı bulundukları müzik şirketi Columbia Records toplantı yaparak Michelle Williams ve Farrah Franklin’in gruba dahil edilmesi kararını almıştı. Fakat Farrah Franklin’in kötü şansı grup içerisinde ilerleyememesine neden olmuş ve grup ile yollarını ayırmıştı. Beyonce, Kelly Rownload ve Michelle Williams ile müzik faaliyetlerine devam eden Destiny’s Child, yıllar içerisinde adını altın harfler ile yazdıran bir grup olma yolunda ilerlemiş ve dünyanın en iyi bayan vokallerinden biri ünvanına sahip olmuşlardı.

Beyonce’un uzun bir aradan sonra grubu tekrardan bir araya getirmeye çalıştığı, Kelly Rownload ve Michelle Williams’ın ise bu duruma sıcak baktıkları belirtiliyor. Beyonce’un babası Mathew Knowles’ın da aldıkları karara destek verdiği söylendi. Spice Girls’ün son turne başarısını gördükleri ve bunu ikonik olarak en yükseğe taşımak istediğini belirten Beyonce’un “çok daha iyi ve büyük olacak” açıklamasını yaptığı biliniyor. Çok iddialı öyle değil mi? Beyonce bunu art niyet ile söylememiş olabilir. Sonuçta ilham aldığı dünyanın en iyi gruplarından biri Spice Girls. Düşündüğüm şey; “çok daha iyi olacak” derken neyi kastettiği? Sahne performansları, dansları, ışık oyunları yada Spice Girls’ten daha iyi olduklarını düşündükleri? Belki de...

“Writing’s On The Wall” ile 20. yılını kutlayan Destiny Child, müzik tarihindeki “Say My Name,” Bills, Bills, Bills,” “Bug a Boo,” ve “Jumpin Jumpin” gibi liste başı olan hitlerini bu albümünde toplamıştı. 2005 yılında çıktıkları “Destiny Fulfilled” isimli son turneleri ile ayrıldıklarını açıklayan Destiny Child; Coachella, Super Bowl, NBA-All Star Game, Stellar Music Awards, World Music Awards gibi özel gecelerde bir araya gelip sahne performansı da sahnelemiş ama resmi olarak bir araya geldiklerini açıklamamış, bu güzel performanslardan sonra hayranlarının aklına gelen ilk şey ise; Acaba tekrardan mı birleşiyorlar?” olmuştu.

2019 yılına geldiğimiz zaman Destiny’s Child üyeleri bir araya gelip neler yapabileceklerini tartışırken Beyonce, Destiny’s Child ile yeni bir albüm yayınlamak istediğini, yeni şarkıların eski hitleri gibi liste başı olmasını istediğini de söylemiş. Kariyerlerine solo olarak devam eden Kelly Rownload ve Michelle Williams’ın beklenilen birleşme için yoğun olan programlarını askıya alması gerek. Beyonce’unda bu duruma göre karar vermesi ve net tarihi ilerleyen zamanlarda açıklaması da bekleniyor.

Destiny’s Child’ın eski parlak günlerine dönmemesi için bir sebep yok hatta daha iyisini bile yapabilirler. Zaten Queen Bey’in olduğu her platform benim için bir rekor, yeniden doğuş demek. Bu büyük birleşmenin 2020 yılı için düşünüldüğü turne Amerika, İngiltere ve Avrupa kıtasına yayılacak. Spice Girls ve Destiny’s Child çarpışır mı dersiniz? Sonucunda kim kazanır yada kazanmalı? Tercihim her zaman Spice Girls’ün o güzel enerjisinden yana olacak.

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 


 

Röportaj

OZAN PEHLİVAN: "O SES OLMAK BAŞARMAK İÇİN YETMİYOR"

2017'deki ilk röportajımızı yeni single'ını çıkaran Çağın ile yaptıktan sonra çıkaracağı yeni single'ını ilk olarak "Sadece Müzik" sitesi aracılığıyla duyuran Ozan Pehlivan ile 2017 röportaj serimize devam ediyoruz.

SİZDEN!

Gürol Ağırbaş, şarkılarda hakiki enstrüman sesi duymak isteyen, albüm kartonetlerini okumayı seven dinleyicilerin yakından tanıdığı değerli bir müzisyendir. Yıllarca albüm ve sahne çalışmalarında sadece enstrümanist kimliğini değil, besteci ve aranjör yönünü de sergilemiştir. Bunlardan en akılda kalıcı olanı ise hiç şüphesiz Demet Sağıroğlu’nun Arnavut Kaldırımı isimli eseridir. Enstrümanist olarak da bas gitarıyla özdeşleşmiş, çıkardığı “Bas Şarkıları” albümleriyle başrol oyunculuğuna taşıdığı bas gitarın müzikte iskelet görevi gören bir enstrüman olduğunu unutmamamız gerektiğini vurgulamıştır. İşte bu seri halinde çıkan bas gitar albümlerinin üçüncüsü, 20 yıllık bir aranın ardından “Bas Şarkıları 3” ismiyle ve Ada Müzik etiketiyle tekrar karşımıza çıktı.

T. S. TARCAN yazdı

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Tarkan`ı mercek altına aldık.

İlginç Haber

Son yıllar içerisinde çok sık kullandığımız emojiler hayatın her alanında karşımıza çıkmaya devam ediyor. Emoji ifadeleri 1990'lı yılların sonlarında Japonya'da ortaya çıkmıştı. 

"Kendi ruh halinize uymayan bir müziği dinlemektense, sokağın gürültüsünü dinleyin. Hem daha eğlenceli ve değişken"
KIRK HAMMETT

Tarihte Bugün

Mabel Matiz dünyaya geldi. (1985)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.