Destiny’s Child Grubundan Geri Dönüş Sinyali!

Beyonce, Spice Girls grubunun tarihi birleşmesinden etkilenmiş olacak ki, Destiny’s Child grubunu yeniden toplama kararı aldığını açıkladı.

1990 yılına girdiğimiz zaman “Girl's Tyme” adıyla kurulan grup, müzik faaliyetlerine Beyonce Knowles, Kelly Rowland, LaTavia Roberson ve LeToya Luckett ile başlamıştı. Grup üyelerinin arasında çıkan tartışmalar maalesef ki LaTavia Roberson ve LeToya Luckett’ın ayrılmasına sebep olmuş, grup üyeleri ve bağlı bulundukları müzik şirketi Columbia Records toplantı yaparak Michelle Williams ve Farrah Franklin’in gruba dahil edilmesi kararını almıştı. Fakat Farrah Franklin’in kötü şansı grup içerisinde ilerleyememesine neden olmuş ve grup ile yollarını ayırmıştı. Beyonce, Kelly Rownload ve Michelle Williams ile müzik faaliyetlerine devam eden Destiny’s Child, yıllar içerisinde adını altın harfler ile yazdıran bir grup olma yolunda ilerlemiş ve dünyanın en iyi bayan vokallerinden biri ünvanına sahip olmuşlardı.

Beyonce’un uzun bir aradan sonra grubu tekrardan bir araya getirmeye çalıştığı, Kelly Rownload ve Michelle Williams’ın ise bu duruma sıcak baktıkları belirtiliyor. Beyonce’un babası Mathew Knowles’ın da aldıkları karara destek verdiği söylendi. Spice Girls’ün son turne başarısını gördükleri ve bunu ikonik olarak en yükseğe taşımak istediğini belirten Beyonce’un “çok daha iyi ve büyük olacak” açıklamasını yaptığı biliniyor. Çok iddialı öyle değil mi? Beyonce bunu art niyet ile söylememiş olabilir. Sonuçta ilham aldığı dünyanın en iyi gruplarından biri Spice Girls. Düşündüğüm şey; “çok daha iyi olacak” derken neyi kastettiği? Sahne performansları, dansları, ışık oyunları yada Spice Girls’ten daha iyi olduklarını düşündükleri? Belki de...

“Writing’s On The Wall” ile 20. yılını kutlayan Destiny Child, müzik tarihindeki “Say My Name,” Bills, Bills, Bills,” “Bug a Boo,” ve “Jumpin Jumpin” gibi liste başı olan hitlerini bu albümünde toplamıştı. 2005 yılında çıktıkları “Destiny Fulfilled” isimli son turneleri ile ayrıldıklarını açıklayan Destiny Child; Coachella, Super Bowl, NBA-All Star Game, Stellar Music Awards, World Music Awards gibi özel gecelerde bir araya gelip sahne performansı da sahnelemiş ama resmi olarak bir araya geldiklerini açıklamamış, bu güzel performanslardan sonra hayranlarının aklına gelen ilk şey ise; Acaba tekrardan mı birleşiyorlar?” olmuştu.

2019 yılına geldiğimiz zaman Destiny’s Child üyeleri bir araya gelip neler yapabileceklerini tartışırken Beyonce, Destiny’s Child ile yeni bir albüm yayınlamak istediğini, yeni şarkıların eski hitleri gibi liste başı olmasını istediğini de söylemiş. Kariyerlerine solo olarak devam eden Kelly Rownload ve Michelle Williams’ın beklenilen birleşme için yoğun olan programlarını askıya alması gerek. Beyonce’unda bu duruma göre karar vermesi ve net tarihi ilerleyen zamanlarda açıklaması da bekleniyor.

Destiny’s Child’ın eski parlak günlerine dönmemesi için bir sebep yok hatta daha iyisini bile yapabilirler. Zaten Queen Bey’in olduğu her platform benim için bir rekor, yeniden doğuş demek. Bu büyük birleşmenin 2020 yılı için düşünüldüğü turne Amerika, İngiltere ve Avrupa kıtasına yayılacak. Spice Girls ve Destiny’s Child çarpışır mı dersiniz? Sonucunda kim kazanır yada kazanmalı? Tercihim her zaman Spice Girls’ün o güzel enerjisinden yana olacak.

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 


 

Röportaj

BEN BASKETBOL AYAKKABISI ALACAĞIM PARAYLA BİR ANDA FİKİR DEĞİŞTİREREK BİR GİTAR ALDIM KENDİME, BÖYLE BAŞLADI MÜZİKLE OLAN HİKAYEM!

2017 yılına hızlı girdik ve röportajlarımız devam ediyor... Volkan Erdoğan Aykut Balcı'nın sorularını "sadecemuzik.net" için cevapladı.

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

Tanıtım

Volkan Erden “Akşam Olunca” isimli şarkısıyla müzik dünyasına yeniden aşk dolu ve romantik bir giriş yaptı. Tüm dijital müzik platformlarında dinlenmeye başlanan şarkının video klibi ilk kez 13 Eylül’de yayınlandı. 2018’de sözü ve müziği kendisine ait olan “Aşka İsyan” adlı şarkısıyla ilk kez dinleyicilere merhaba diyen Volkan Erden, Mars Yapım etiketi ile yayınlanan “Akşam Olunca” ile yeniden dinleyicisiyle buluşmuş olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Çelik`i mercek altına aldık.

İlginç Haber

Milan'da forma giyen millli futbolcu Hakan Çalhanoğlu, Almanya'da farklı tarzı ile dikkat çeken KADR'in video klibinde oynadı.

"Kadınla müziğin yaşı olmaz"
OLIVER GOLDSMITH

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.