Efsane Celine Dion’un hayatı film oluyor!

Celine Dion ismini duyunca benim için akan bütün sular duruyor. Kendime hep “Bu nasıl bir ses ve performans?” diye soruyorum. Celine Dion gibi muazzam ötesi bir sesin milyonların kalbini fethettiğine her defasında şahit oldum. Celine Dion müzik dünyasının gelmiş geçmiş en büyük ikonlarından ve gerçek starlarından biri. Tanrıça, Diva, Kraliçe, Efsane yada İdol... 

Aslında Celine Dion için ne yazsam inanın az gelir. Babam da benim gibi büyük bir Celine Dion hayranıydı. Hatta onun sayesinde tanıdım diyebilirim. Eşsiz seslerden biri Celine Dion’un ilk çıkardığı albümden son yayınladığı albüme kadar hepsine sahibim. İnanın her albümü insana ayrı bir müzik keyfi yaşatıyor.

Yeni bir albüm hazırlığında olan Celine Dion cephesinden ayrı bir haber daha aldım. Müzik dünyasının bir biyografik filme daha şahitlik edeceği günlerde Freddie Mercury’nin hayatını konu alan “Bohemian Rhapsody” filmi ve Freddie Mercury’i canlandıran Rami Malek’in muhteşem performansı 2018 yılında rekorlar kırmıştı. Elton John’un hayat hikayesini anlatan ve yıldızı parlayan Taron Egerton’ın Elton John’u canlandırdığı “Rocket Man” filmi şimdiden rekor kırmak için hazır bekliyor. Bunlar gibi Celine Dion’ın hayat hikayesini anlatacak “The Power of Love” filmi de şüphesiz benim için en özel biyografik filmlerden biri olacak. 23 Milyon Dolarlık bir bütçe ile çekilecek film 1960’lı yılların Kanadasında başlayan Celine Dion’un mütevazi hayatından dünya starı oluşuna odaklanacak. Çocukluğundan gençliğine, ün kazanması, yükselişi, eşi ve menajeri Rene Angelil ile olan ilişkisine kadar bütün detayları filmde göreceğiz.

Mart ayında Kanada’nın Quebec şehrinde başlayacak çekimler Fransa, İspanya ve Las Vegas’ta devam edecek. “The Power of Love” filminin fransız yönetmeni Valerie Lemercier, “Celine Dion’un gücü ve kararlılığından ilham alarak bu filmi çekeceğim” açıklamasını yaparken Celine Dion’un annesi Therese Dion ve vefat eden eşi Rene hakkında bilgi topladığını, Celine Dion ile ilgili herşeyi izlediğini belirten Valerie Lemercier “küçükken hayallerine ulaşmaya çalışan bir kızın yıllar sonra dünyanın en büyük ve en iyi yıldızı haline nasıl geldiğini izleyeceksiniz” açıklamasını yapıyor.

Filmde kullanılmak üzere Celine Dion şarkılarının telif haklarını aldığını açıklayan Valerie Lemercier filmdeki ana karakter isminin “Aline” olacağını söyledi. Filmde Celine Dion’un en büyük hitlerinden olan “All by Myself,” “My Heart Will Go On,” ve “I’m Alive” başta olmak üzere diğer hit şarkılarının da kullanılacak olması filmin müzikal kıvamda olacağı anlamına geliyor. Celine Dion özel yaşamı, müzik dünyasındaki enfes şarkıları, sanat hayatı ve canlı performansları ile dünyayı bir yıldız gibi aydınlattığı şüphesiz ki “The Power of Love” filminde de bence bunu göreceğiz. 

Filmi yönetecek ismin Valerie Lemercier olması ve aynı zamanda Celine Dion rolünü üstlenecek olması da “bu rolün altından acaba zaferle kalkar mı?” diye düşündürmüyor değil. Çünkü “Celine Dion” ismi her yönden oldukça büyük sorumluluk ve başarı gerektiriyor. Tabii izlemeden birşey diyemem fakat Celine’i doğru yansıtırsa neden olmasın? Bunu “The Power of Love” filmini izleyince göreceğiz.

2 Aralık 2020’de vizyona girecek “The Power of Love” filmi Celine Dion hayranları tarafından heyecanla bekleniyor. Bu hayranlar kısmına şiddetle bende dahilim. Ayrıca David Bowie, Whitney Houston, Amy Winehouse ve Aretha Franklin filmlerinin üzerinde çalışıldığını atlamadan söylemeliyim. Detaylar netleştiği zaman bu projelerden de bahseceğim.

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

Gönül Yazar, nasıl 60'lı ve 70'li yılların müzik piyasasındaki taş bebeği ise, Seçil de 90'lı yıllarda popun Barbie bebeğiydi. "Uhde" şarkısı nedeniyle hala "Uhde Seçil" olarak anılan sanatçıya "Sadece Müzik" muhabirlerinden Turgay Suat Tarcan mikrofonunu uzattı. "Ayakta kalan müzik firmaları albüm olmasa da 90'lı yılların sanatçılarına bir single yapıp ne olacağını görebilirler." diyen Seçil artık ne yapıyor? Merak edenler bu satırlara buyursun...

SİZDEN!

SİZDEN!

SadeceMuzik.Net ekibi olarak yepyeni bir proje ile takipçilerimize yepyeni bir imkan sunuyoruz. 

Sayfamızdaki yeni projemiz „SİZDEN!“ bölümü ile SadeceMuzik.Net dünyası artık daha interaktif, daha eğlenceli ve SİZDEN olacak !!

Tanıtım

Türkü Akbayram, müzikal yolculuğunun dinleyici ile buluşan ilk ürünü olan “Hiçbiri” adlı şarkısını Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınladı.

Konser Hikayeleri

Geçtiğimiz haftalarda yazdığım bir yazımda 2019'un Michael Jackson'ın 10. ölüm yıl dönümü olduğu için önemli bir yıl olduğundan bahsetmiştim. Fakat sadece Popun Kralını anmıyoruz 2019'da... Bu yıl aynı zamanda Türkçe Müziğin Kralı Barış Manço'nun 20. ölüm yıl dönümüne denk geliyor. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Çelik`i mercek altına aldık.

İlginç Haber

Dünyanın en güzel şehirlerine sahip ülkemiz bu açıdan farklı bir endüstriye ev sahipliği yapabilir. Şimdilik çok fazla keşfeden yok ama müzik endüstrisi için çok güzel kliplerin çıkabileceğini biliyoruz.

''Hayatımdaki amacım; ilhamını almakta şanslı olduğum bu kutlu coşkuyu müziğim ve dansımla dünyaya sunmak.''
MICHAEL JACKSON

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.