Missy Elliot Yeni Albüm ve Özel Ödül ile Geri Döndü!

Missy Elliot, Iconology Albümü ve Michael Jackson Vanguard Özel Ödülü ile Geri Döndü!

{loadpostion reklamMakale}

“Cookbook” isimli son albümünü 2005 yılında yayınlayan Missy Elliot, yeni albümünün aranjelerini bitirdiğini açıklamıştı. Albümde ünlü prodüktör ve müzisyen Timbaland sürprizinin de olduğunu belirten Rap müziğinin kraliçesi Missy, 14 yıldır albüm çalışması yapmıyordu. En son Lizzo ve Ciara’nın albümlerine destek veren Missy Elliot, solo albümü için “Herşeye değecek, çok heyecanlıyım, artık dans etmenin vakti geldi, terlemeye hazır olun” açıklamasını yapmıştı.

Komedyen Sebastian Maniscalco’nun sunumuyla gerçekleşen MTV Video Müzik Ödüllerinde 16 yıllık bir aradan sonra ilk performansını sergileyen Missy Elliot’ın büyük sükse yarattığı konuşuluyor. MTV’nin Uluslararası Marka Başkanı Bruce Gillmer; “Missy Elliot’ın müzik dünyasındaki etkisi tartışılmaz, performans ve şarkı yazarlığı konusunda vizyonu benzersiz ve yaratıcı” açıklamasını yaparken MTV gecesi için heyecanlı olduğunu söylemişti. New Jersey, Prudential Center’da gerçekleştirilen MTV Müzik Ödülleri gecesi, hayranların internetten verdiği oylamalar ile yapıldı. Tabii ne kadar adiller, gerçek oylar mı devreye giriyor ? İşte orası tartışılır. Müzik dünyası “tek gözü temsil eden” cemiyetin elinde olduğu için bu tarz ödül gecelerine pek fazla güvenimin kalmadığını söylemek istiyorum.

MTV Müzik Ödüllerinde 41 adaylığa sahip olan Missy Elliot, bu gece de kariyeri boyunca 7 ödül kazanmış son performansını ise 2006 yılında gerçekleştirmişti. Missy Elliot’ın büyük geceye en iyi şekilde hazırlandığını söyleyebilirim zaten izlediğiniz zaman bunu siz de göreceksiniz. Ortada gövde gösterisine dönen bir performans var. Hangi şarkılar yok ki? “Throw It Back,” “The Rain,” “Get Ur Freak On,” “Work It,” “Pass That Dutch” ve “Lose Control” ile sahneyi birbirine kattığı şov coşkuyu tam anlamıyla doruğa çıkardı.

{loadpostion reklamMakale}

Geceyi “Throw It Back” isimli yeni şarkısı ile açan Missy Elliot, The Rain şarkısının sahnesinde uçuşa geçiyor ve Lose Control şarkısına yer veriyor. Özellikle “Pass That Dutch” şarkısına geçiş yaparken, Missy Elliot’ı korkuluk kostümü içinde şarkı söylerken izliyoruz, hemen ardından sahneye büyük bir uzay gemisinin gelişi ve dansçılarından birini yukarı çekmesi, büyük performansın en heyecanlı ve can alıcı anlarından birine tanıklık ediyor. Sahne’de şarkılar değiştikçe, dansçıların da sahneye akın ettiği performans, MTV Video Müzik Ödüllerinin tarihine de damgasını vurdu ve Missy Elliott, “Super Bowl LIII” tadındaki sahne şovu ile hayranlarını uzun bir aradan sonra hayal kırıklığına uğratmadı.

1984 yılında dağıtılmaya başlanan “The Michael Jackson Video Vanguard” ödülünü ilk yıl David Bowie alırken, Michael Jackson’a bu bu ödül 1988 yılında takdim edildi. Missy Elliot ise özel ödüle sahip olan “ilk kadın rap müzisyeni” ünvanını da göğüslemiş oldu. Daha önce The Beatles, George Michael, Janet Jackson, U2, Duran Duran, Red Hot Chili Peppers, The Rolling Stones, Justin Timberlake, Jennifer Lopez, Britney Spears, Kanye West, Rihanna, Pink, Madonna ve Beyonce’un layık görüldüğü ödülü 2018 yılında Jennifer Lopez almıştı. Missy Elliot’ın ödülünü alırken uçak kazasında kaybettiğimiz R&B müziğinin prensesi Aaliyah için; “Seni seviyorum, seni seviyoruz ve çok özlüyoruz” açıklamaları da gecenin en duygusal anlarına imzasını attı.

“Iconology” Missy Elliot’ın 14 yıldan sonra yayınlayacağı ilk albüm olarak müzik platformlarındaki yerini aldı. Sizi 4 şarkı ile yayınlanan albümden açılış şarkısı ‘Throw It Back’ ve o güzel sahne performansı ile başbaşa bırakıyorum. Tarzıma uzak olan Rap müziğinde büyük bir kraliçe var; Missy Elliot. Rap’in en havalı, en tarz ve en iyi müzisyeni olarak müzik dünyasındaki sağlam yerini korumaya devam edecek.

{loadpostion MA}

{loadpostion reklamMakale}

Röportaj

"...ben 90'lı yıllarda hep yapılmayan şeyleri yapmak istedim ve başarılı da oldum galiba..."

"İstemiyoruuuuum Babaaa" diyerek 90lı yıllarda hafızamıza kazınan RÜYA ERSAVCI ile güzel bir röportaj gerçekleştirdi Turgay S. Tarcan.. Zevkle okumanız dileği ile...

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

T. S. TARCAN yazdı

Tanıtım

Halil Sezai’nin bu yıl kurduğu ve üretim merkezi olarak tanımladığı KaYıP Müzik’in ilk projesi hayata geçti. Umut ve Soner isimli 19 yaşındaki iki yetenekli genç müzik dünyasına “Boşver” adlı şarkılarıyla merhaba diyor.

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Mor ve Ötesi grubunu mercek altına aldık.

İlginç Haber

GANGNAM Style şarkısı ve dansıyla dünyayı kasıp kavuran Güney Koreli PSY’nin klibi, Youtube’da 531 milyon kişi tarafından izlendi. İngiltere ve ABD müzik listelerinin 1 ve 2’nci sıralarına yerleşen şarkıyla dansı, Türkiye’de de  moda oldu. Televizyon şovlarında ve internet videolarında bu dansın benzerleri yapılıyor.

''Sahnede o kadar güçlüyüm ki sanki bir canavar yarattım. Şarkı söylerken çok dışa dönügüm, ama aslında içimde çok farklı biriyim..''
FREDDIE MERCURY

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.