Yıldızlarla Dolu Yeni Bir Ed Sheeran Albümü!

“No.6 Collaborations Project” isimli yeni albümünü 12 Temmuz’da yayınlayan Ed Sheeran, 2015 yılında gerçekleştirdiği “No.5” projesinden memnuniyet duymuş devam niteliğindeki “No.6 Collaborations Project” albümünün kapak resimlerini haftalar öncesinde sosyal medya hesabında paylaşmıştı. Geçen yıl turneye çıkan müzisyen, yeni albüm çalışmalarına dizüstü bilgisayarında başladığını ve albümde çalıştığı müzisyenlerin büyük bir hayranı olduğunu da sözlerine eklemişti.

“No.6 Collaborations Project” isimli yeni albümde; Khalid, Cardi B ve Camilla Cabello, Travis Scott, 50 Cent ve Eminem, Ella Mai, Young Thug ve J Hus, Yebba, Justin Bieber, Paulo Londra ve Dave, Money ve H.E.R, Skrillex, Meek Mill ve Boggie Wit Da Hoodie, Change The Rapper ve PnB Rock, Stormzy, Bruno Mars ve Chris Stapleton ile çalışan Ed Sheeran hedefi yine doksandan vurmayı başarmış.

Albümde Justin Bieber’ın olması benim için negatif bir etken. Kendisini sevmiyor, saygı da duymuyor hatta müzisyen olduğunu bile düşünmüyorum. Justin Bieber bir dinleyiciye müzikal anlamda neler verebilir? Bence hiçbir şey. 13 yaşında ünlü olan Justin Bieber’ın Türkiye konseri sırasında Türk kızları hakkında dediği sözü belki hatırlıyorsunuzdur; “İnanılmaz gece için tüm Türk kızlarına teşekkür ederim ama aynı şeyi ter kokuları için söyleyemeyeceğim.” Gerçi daha sonra bir inci sözlük yazarının bu yalanı ortaya attığı yazıldı, belki doğru belki sadece bir iddia buna rağmen Justin Bieber’a bakış açım değişmeyecek. 2013 yılında kendisinin filmi bile çekilmiş, kime ve neye göre? IMDB’nin istatistiğinde başarılı olduğu bile söylenemez. Kendisini ve müziğini hiç merak etmedim, dinlemedim. Müzik dünyası için oldukça gereksiz bir “çocuk” olduğunu düşünüyorum.

En iyisi ben konumuza geri döneyim. “No.6 Collaborations Project” albümü sadece Yeni Zelanda’da ön sipariş olarak rekorlar kırmış hatta “Blow” şarkısını Bruno Mars’ın yazıp aranje ettiği, klibini de yine kendisinin çektiğini söylemiş. Hatta Eminem ve 50 Cent, 7 yıllık bir aradan sonra Ed Sheeran’in yeni albümü için tekrar bir araya gelmiş. Ed Sheeran bu ikili için “rüya gibi” açıklamasını yaparken onları bir araya getirmenin gençlik hayallerinden biri olduğunu sözlerine ekliyor. Yeni albüme “Havana” şarkısı ile dünya listelerini alt üst eden Camilla Cabelo’yu konuk eden Ed Sheeran, akıllıca bir seçim yapıp yeni ve yetenekli isimleri Pop ve Rap türlerinin karışımı olan yeni albümünde buluşturmuş. I Don’t Care, Cross Me, Beautiful People, Best of Part Me, Blow ve Antisocial ise albümün dikkat çeken şarkılarını oluşturuyor.

Ed Sheeran büyük bir yetenek olduğu kadar başlı başına bir orkestra gibi sahnede devleşen müzisyenlerden. Akustik Pop hitlerinin yaratıcısı olarak görülen Ed Sheeran “Shape of You” şarkısının başarısını yine yayınladığı yeni albümünde gözler önüne sereceğinden eminim. Ed Sheeran ve Andrea Bocelli’nin 2017 yılının sonuna doğru yayınladıkları “Perfect” düetlerine hayran kalmıştım. Zaten Andrea Bocelli gibi büyük bir tenör’ü bu proje için ikna etmesine de hiç şaşırmamıştım. 

Max Martin, Fred Again, Shellback ve Bruno Mars önderliğinde efsanevi Abbey Road stüdyolarında kaydedilen “No.6 Collaborations Project” albümünü Apple Music, Spotify, Deezer ve Tidal platformlarında dinlemeye hemen başlayabilirsiniz. 

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

Röportaj

Gönül Yazar, nasıl 60'lı ve 70'li yılların müzik piyasasındaki taş bebeği ise, Seçil de 90'lı yıllarda popun Barbie bebeğiydi. "Uhde" şarkısı nedeniyle hala "Uhde Seçil" olarak anılan sanatçıya "Sadece Müzik" muhabirlerinden Turgay Suat Tarcan mikrofonunu uzattı. "Ayakta kalan müzik firmaları albüm olmasa da 90'lı yılların sanatçılarına bir single yapıp ne olacağını görebilirler." diyen Seçil artık ne yapıyor? Merak edenler bu satırlara buyursun...

Google'ın efsane grup için hazırladığı tur sayesinde Penny Lane ve Strawberry Fields'ı dolaşma şansınız var!

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

Umut E. ERKİ yazdı

Konser Hikayeleri

Sanatçıların ölümlerine her zaman üzülmüşüzdür. Onları görmesek bile hayatımızın fon müziği oldukları için bizden bir parça gitmiş gibi olur. Fakat o şarkıcıyı gördüysek eğer anılarımıza da katılırlar. İşte ben de The Prodigy vokalisti Keith Flint'in ölüm haberini alınca sıradan ünlü ölüm haberlerinden daha çok üzüldüm. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Tarkan`ı mercek altına aldık.

İlginç Haber

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sanatçılarından Bob Marley hakkında bilinmeyen birçok şeyi okumaya ne dersiniz...

''İhtiyacımız olan sadece sevgiydi.''
BOB MARLEY

Teknoloji

Gücü her geçen gün artan sosyal medya, özellikle ünlüler ve sevenleri arasında cok büyük bir köprü kurmuş bulunmakta.

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.