Ed Sheeran`dan Rekor Üstüne Rekor

Ed Sheeran, bu ayın başlarında piyasaya sürülen son albümü ÷ (Divide) ile birçok Guinness Dünya Rekoru kırdı.

İngiliz şarkıcının üçüncü stüdyo albümü, İngiltere'de bir erkek sanatçı tarafından piyasaya çıktıktan sonra en çabuk 1 numaraya çıkan pop albümü haline geldi. Sheeran'ın yeni albümü, İngiltere'nin ilk 500 albümünün geri kalanından daha fazla sayıda kopyasını ilk haftasında sattı. Buna ek olarak, İngiltere'nin en iyi 20 şarkısının 16'sı Sheeran'a ait.

Albümün ilk single'ı "Shape of You", 24 saat içinde Spotify'ın en çok dinlenen parçasıydı ve Ocak başında piyasaya çıktığında 6 milyondan fazla dinlenmişti bile. Bu sayı, One Direction'ın 2015 yılında 4.75 milyon kez dinlemeye sahip olan "Drag Me Down" şarkısı tarafından tutulan bir önceki rekoru aşıyor. Sheeran, birçok global rekoru da kırdı ve aynı anda hem İngiltere`de  ve A.B.D.de Top 10 single listesine bir numaradan giren ilk sanatçı oldu.

Bunlar Sheeran'ın en son başarılarından sadece birkaçı. İkinci albümü x (Multiply) de 2015 yılında piyasaya çıktığında birçok rekor kırmıştı.

Röportaj

"...Her ülke kimliğimin bir parçasıdır. Keşke aralarında bulunan sınırlar kaldırılsa…"

İşte Turgay Suat Tarcan`ın kendine has çizgi

...

SİZDEN!

...

T. S. TARCAN yazdı

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Mor ve Ötesi grubunu mercek altına aldık.

"Herkes gençlere bir şeyler anlatmak istiyor. Bir de susup onları dinlemeye ne dersiniz?"
MARILYN MANSON

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.