"Arşivlik Çalışma Yapmayı Hedefledim"

Alternatif müziğin Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden Can Bonomo, Youtube üzerinden yayın yapan Allianz Motto Müzik kanalında Yekta Kopan’ın hazırlayıp sunduğu Noktalı Virgül programına konuk oldu.

Son albümü “Kâinat Sustu” ile tüm kaygılardan arınarak arşivlik bir çalışma yapmayı hedeflediğini söyleyen Bonomo, 2017 yılının son aylarında yeni bir resim sergisi açacağının da müjdesini verdi. Can Bonomo, konuk olduğu Noktalı Virgül programında Yekta Kopan’a samimi açıklamalarda bulundu.

Kendimi geliştirmek zorundayım

Her albüm çalışmasına başladığında yeni üretimler yapmak üzere arayışa girdiğini söyleyen Bonomo, “Son albümümüz Kainat Sustu”da da, tüm kaygılarımızdan arınarak arşivlik bir iş yapalım istedik. Alternatif müzik, geniş kitlelere ulaşıp popüler olmaya başladığında, daha iyi müzik yapabilmek adına bir arayışa giriyoruz. Kendimi geliştirmek ve iki senede bir alternatif müziğin ruhuna uygun olarak bu tarz albümler yapmak zorundayım” dedi.

Ceza ile güçlerimizi birleştirdik

Albümde yer alan on parçanın ruhunu ve tarzını ayrı ayrı yorumlayan Bonomo, Ceza ile yaptığı “Terslik Var” isimli şarkısı için; “Ceza, Türkiye’de rap müziğin en önemli isimlerinin başında geliyor. Uzun zamandır birlikte bir çalışma yapmak istiyorduk, güçlerimizi birleştirdik ve “çağ yangını gibi bir şarkı” ortaya çıktı. Ceza benim için, aynı çağda yaşamaktan mutlu olduğum bir isim” dedi.

“Vurulmuşum”, albümün saygı duruşu niteliğindeki şarkısı

Albümünde müziği Fikret Kızılok ve sözleri Ahmed Arif’e ait olan “Vurulmuşum” isimli şarkıyı yeniden yorumlayan sanatçı konuyla ilgili şunları söyledi; “Şarkının ana temeline sadık kalarak farklı ve alternatif bir düzenleme yaptık. Fikret Kızılok ve Ahmed Arif gibi iki kıymetli insanı, yeni jenerasyon gençlere hatırlatmak istedik ve “Vurulmuşum” şarkısını bir saygı duruşu niteliğinde albüme aldık”.

“Bu senenin sonuda resim sergisi var”

İlk kişisel resim sergisini 2015 yılında açan Can Bonomo, yeni bir sergi hazırlığı içinde olduğunu da anlattı. Buna göre Bonomo, 2017 yılının son aylarında, 18 parçadan oluşan ve adının WTF olacağı bir resim sergisi açacak.

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

Albüm

 
Mariah Carey’in dünyanın en özel seslerinden birisine sahip olduğu su götürmez bir gerçek. Gecen ay çıkardığı yeni albümüne ait ilk single’ı “GTFO” ile sevenlerini epey memnun eden Mariah, şimdi ise “With You” adlı ikinci single’ını yayınladı.

Galeri Haber

Ünlü Rap şarkıcısı Jay-Z hakkında bilmediklerinizi bu yazıda derledik.

Aykut BALCI yazdı

 
Güzel b
...

Özel Haber

Tanıtım

 
Londra'da müzik çalışmalarını sürdüren başarılı vokalist, besteci ve söz yazarı Gökçe Kılınçer, iki yıldır çalışmalarını sürdürdüğü yeni albümünün habercisi olan iki şarkıyı önden dinleyicilerin beğenisine sundu.  
 

"Bazı insanlar, onları dinlemediğim için bana kızıyorlarmış galiba.Ya da öyle bir şeydi, tam dinlemedim"
BOB DYLAN

Magazin

Los Angeles merkezli Buzznet isimli internet sitesinin gerçekleştirdiği ‘dünyanın en güzel kadını’ oylaması sonuçlandı.

Tarihte Bugün

Eminem dünyaya geldi. (1972)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.