BOLLYWOOD TÜM İHTİŞAMIYLA TÜRKİYE’DE

NAVDHARA INDIA DANCE THEATRE MUHTEŞEM GÖSTERİLERİ “BOLLYWOOD GEÇİDİ” (A PASSAGE TO BOLLYWOOD) İLE TÜRKİYE’DE İLK KEZ SEZON KAPANIŞ GÖSTERİSİYLE 23 MAYIS’TA İŞ SANAT'TA, 25 MAYIS’TA 16.MERSİN ULUSLARARASI MÜZİK FESTİVALİ’NDE!

Rengârenk ve gösterişli kostümleri, ritmik dansları, nağmeli müzikleriyle otantik Hint kültürünü sahnelere taşıyan A Passage to Bollywood gösterisi, koreograf Ashley Lobo'nun liderliğinde, 22 genç ve yetenekli dansçıdan oluşan Bombaylı çağdaş dans topluluğu Navdhara India Dance Theatre tarafından sahneleniyor.

Batı dansının fiziksel metodolojileri ile Hindistan'ın manevi felsefelerini ve dansını birleştiren yenilikçi dans topluluğu Navdhara India Dance Theatre, gösterilerinde basitlik ve iletişime odaklanıyor. Evrensel beden dilinin gücüne inanan topluluğun bütün dansçıları son derece hakim oldukları Batılı dans tekniğini, yoga, meditasyon hareketleri ve Hint klasik ve halk dansları gibi yerli değerlerle birleştirilerek benzersiz bir karışım oluşturuyorlar.

Navdhara India Dance Theatre’ın, hem eski klasik hem de yeni Bollywood şarkıları eşliğinde, dram, aksiyon, romantizm ve dansı içinde barındıran bu özel gösterisi, her şeyiyle, tam bir Bollywood geçidi!

Gösteri Mumbai'ye hareket edip hayalini takip eden genç bir köy çocuğunun Mumbai'deki yolculuğunu ve rüyalarındaki kadınla zamanla kurduğu ilişkiyi anlatıyor.

Klasik bir Bollywood sevgi ve dostluk hikayesinden yola çıkan gösteri, geleneksel Hint gelenekleri ve enerjik dans figürleri ile tasvir edilen Hindistan'ın gerçek canlılığını ve büyüsünü hayata geçiriyor.

Navdhara India Dance Theatre muhteşem gösterileri Bollywood Geçidi (A Passage To Bollywood) ile 23 Mayıs’ta Türkiye’de ilk kez sezon kapanış gösterisiyle İş Sanat ve 25 Mayıs’ta 16.Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Cumhuriyet Salonu’nda!

23 MAYIS 2017 – 20:30 – İŞ SANAT - İSTANBUL

25 MAYIS 2017 – 20:00 – YENİŞEHİR BELEDİYESİ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ CUMHURİYET SALONU

NAVDHARA INDIA DANCE THEATRE Hakkında 

Navdhara India Dance Theatre Hintli koreograf Ashley Lobo tarafından Hindistan'daki genç dansçılara yaratıcı enerjilerini kanalize etmek ve uluslararası bir kitleye ulaşarak, iletişim kurmak için bir platform sağlamak amacıyla kuruldu.

'Navdhara' kelimesi, iki Sanskritçe kelimenin birleşimidir - nav yeni, dhara anlam ifade eden akış anlamına gelmektedir. Navdhara Hindistan Dans Tiyatrosu hareketin zaten var olduğuna ve gereken tek şeyin 'izin vermek' veya 'akış' olduğuna dair derin bir inançtan gelir.

Navdhara India Dance Theatre'ın başlıca misyonu, gerçek insani bağlarla Hindistan ve uluslararası toplum arasında köprüler kurmaktır. Tüm dünyada geniş bir izleyici kitlesine ulaşırken, esasen Hintlilerden oluşan bir tabandan yola çıkar. Misyonu aynı zamanda dürüst sanat yaratmaktır. Bu dans, anlatmaktan çok paylaşmak, görülmekten çok hissetmeyi amaçlar.

Batı dansının fiziksel metodolojilerini, Hindistan'ın manevi felsefelerini ve Hint dansını birleştiren Navdhara India Dance Theatre, modern Bollywood'u sahnelere getiriyor.

Dansçılar, bir Bollywood filmi hissi yaratmak için antik Hint dansı, yoga, meditasyon gibi yerli araçlar ile güçlü batılı bir dans tekniğini bir arada sunuyor. Eski klasikleri ve en son Bollywood şarkılarını içeren gösteri ile seyirciler tipik bir Bollywood Filmi gibi tiyatro, aksiyon, romantizm ve dansı bir arada deneyimliyor.

Odak basitlik ve iletişim. Düşüncelerin evrensel hareket dili ile tüm sınırlar kaybolur ve Navdhara ya da 'yeni akış' elde edilir. Bu amaçla tüm dansçılar güçlü bir dans tekniğine sahiptir. Yoga, eski Hint hareketleri, meditasyon, Hint klasik ve halk dansları gibi yerli araçlar tamamen evrensel bir hareket tarzı ile benzersiz bir karışım oluştururlar.

Navdhara India Dance Theatre, 2017 Dünya Turnesi İsrail, Türkiye, Güney Afrika, Almanya, ABD ve Kanada ile devam ediyor.

İş Sanat için: Biletler Biletix'de! www.biletix.com Biletix Çağrı Merkezi (0 216 556 98 00)

16. Mersin Uluslararası Müzik Festivali İçin: Bilet Satış Noktası: Festival Ofisi - 0324 2377810

Navdhara India Dance Theatre hakkında daha fazla bilgi, görsel ve röportaj istekleri için; Pasion Turca PR Manager – Hakan AKOĞLU - Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. - 0533 499 41 49 - 0212 3471330

SİZDEN!

...

Tanıtım

WHAT DA FUNK'IN YILDIZLAR GEÇİDİ ALBÜMÜ: WDF1 iTunes'da En Çok Ön Sipariş Edilen Albümlerde 1. Sıraya Yerleşti!

Haftanın Özeti

 
Herkese merhaba;
 
Bu hafta
...

"Değişik bir müzik yapmak istedim, ki annem beni öbürlerinden ayırabilsin"
LES PAUL

Tarihte Bugün

Türkiye ile Amerika arasında karşılıklı radyo yayın servisi açıldı. (1943)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.