Dünyanın En İyi 50 Diva Albümü

Son yazılarımın birinde "Eğer Türkçe Pop Müziğinde yeni bir 4 yapraklı gonca gerekseydi bunlar hangi isimler olurdu?" tartışmasına ben de katılmıştım. Sonra yabancı müzikte de böyle bir yazı yazmaya karar vermiştim. Aslında amacım "Yabancı Pop Müzikte 4 Yapraklı Gonca Kimlerden Oluşuyor?" temalı bir yazı yazmaktı ama işin içinden çıkamadım. Çünkü bunu hak eden birçok kadın sanatçı olduğunu fark ettim. Ben de "En iyisi yabancı müzikte en iyi diva albümlerini sıralayayım" dedim ve yazının konsepti bu yönde gelişti. 

İlk önce kategorisini karışık yapacaktım. Kız gruplarından VH1 kanalının düzenlediği Divas Live konser serisine kadar yelpazem geniş olacaktı ama sonra bu yazıyı yabancı bayan şarkıcıların solo albümleriyle sınırlı tutmaya karar verdim. Fakat görsel için çektiğim fotoğrafların birinde yine de "Divas Las Vegas", "VH1 Divas Live" ve "Divas Live/99" albümlerine yer verdim.

Çünkü bu konser serisinde Mariah Carey, Gloria Estefan, Shania Twain, Aretha Franklin, Carole King, Celine Dion, Cher, Tina Turner, LeAnn Rimes, Brandy, Faith Hill, Whitney Houston, Mary J. Blige, Chaka Khan, Anastacia, Shakira, Dixie Chicks ve Stevie Nicks gibi önemli divalar şarkı söylemişler ve efsanevi düetlere imza atmışlardı. Adeta "Nasıl diva olunur?" dersi niteliğindeydi. Hatta erkek olmasına rağmen Elton John bile bu konser serisine katılmıştı. "VH1 Divas 2000: A Tribute to Diana Ross" konseri de gerçekleşmişti ama maalesef bu konserin albümüne sahip olamadım. Neyse, işte diva olmaktan ziyade diva doğanların listesi:

Sayfa 1 / 51

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

Albüm

Her projesinde farklı ve yenilikçi işlere imza atan sanatçı Can Bonomo, ''Ruhum Bela'' isimli 5. albümünü Avrupa Müzik markasıyla dinleyicilerin beğenisine sunuyor.

Galeri Haber

Doğa İçin Çal, küresel iklim değişikliği, GDO'lu ürünler, çevrenin kirlenmesi gibi doğa sorunlarına dikkat çekmek amacıyla agaclar.net web sitesinden Fırat Çavaş ve agaclar.net tarafından başlatılan, ağaç temalı organik müzik üreten gruba ait web sitesi ve müzik projesidir.

Özel Haber

Umut E. ERKİ yazdı

"Müziğin asıl gücü insanı bestecisinin hayal dünyasında sürüklemesidir"
BEETHOVEN

Teknoloji

İnsansı robot, ünlü İtalyan tenor Andrea Bocelli’nin solistlik yaptığı filarmoni orkestrasını yönetti.

Magazin

Los Angeles merkezli Buzznet isimli internet sitesinin gerçekleştirdiği ‘dünyanın en güzel kadını’ oylaması sonuçlandı.

Tarihte Bugün

Levent Yüksel dünyaya geldi. (1964)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.