Roxette`in solisti Marie Fredriksson`ın Anısına

Hani bazı sanatçılar vardır. Ölünce çocukluğunuzun gittiğini anlarsınız. Çünkü küçüklüğünüzün efsaneleri arasındadır. Ölümü yakıştıramazsınız. Bugün (10.12.2019) 80'li yılların en büyük gruplarından Roxette'in vokalisti Marie Fredriksson'ın vefat ettiğini sitemizin yazarları arasında bulunan dostum Mert'ten öğrendiğimde aynı şeyleri hissettim. O da kendisiyle aynı dönem çıkan Michael Jackson ve Prince gibi 1958 doğumluydu.

Hatırlarsanız 90'ların en meşhur gruplarından The Prodigy'nin vokalisti Keith Flint gözlerini hayata yumduğunda da bir yazı yazmıştım. O yazıda konserine gittiğim sanatçılar vefat ettiğinde daha bir farklı etkilendiğimden bahsetmiştim. Chris Cornell, Dolores O’Riordan, Cemil Özeren, Bahadır Akkuzu, Barış Akarsu, Larry O’Neill gibi Marie Fredriksson da konserine gittiğim sanatçılar arasındaydı. O yüzden yine boğazımda bir acı düğüm düğüm oldu maalesef. Roxette konserinde yaşadığım anılarımı http://www.tst.gen.tr/istanbulda-roxette-firtinasi/ adresinden okuyabilirsiniz. Gerçekten hayatımda gittiğim en iyi konserlerden birisiydi. Sonuçta "Joyride", "The Look", "It Must Have Been Love", "Listen to Your Heart" gibi mega hitleri bulunuyor. Kliplerindeki seyircilerin arasında hayal ederdim kendimi ve bu rüyam gerçekleşmişti. Ama Fredriksson'ı konserden sadece 8 yıl sonra kaybedeceğimizi nereden bilebilirdik ki?
Bugün Kadıköy'de plakçıları dolaşıyordum. Bir plakçının web sitesinde Michael Jackson'ın "Rock With You" 45'liğinin bulunduğunu görmüştüm. Epic dönemi MJ albümlerinin tek single eksiği bu olduğu için soluğu karşıda almıştım. "Michael" albümünün 9. yıl dönümünde tüm Sony dönemi single'larını tamamlamak harika olacaktı. Ama maalesef plak satılmıştı. Elim boş dönmedim tabii ki. Başka plak ve CD'ler almıştım. Sadece heavy metal çalması gereken barlarda bile Roxette çaldığına şahit olmuştum. Tuhaf bulsam da nedenini anlamamıştım. Meğer sebebi bu acı habermiş. Eve döndüğümde "Travelling" ve "Collection 2000" CD'lerimi dinlemeye başladım. Hatta sosyal medyada hikayelerimde bile paylaştım bu hüzünlü anı... Bir yandan da bu yazıyı yazmak istedim. Çünkü müzik dünyasını ve benim gibi müzikseverleri sarsan bir haber olduğu için köşemde bahsetmeden etmek istemedim. Gerçekten büyük bir kayıp... Sesi harikaydı. Artık sustu o güzel ses... İnanılır gibi değil...
Son günlerde kaybettiğimiz tek ünlü Marie Fredriksson değildi maalesef... Güney Koreli genç aktör Cha In-Ha, Juice Wrld olarak bilinen ve özellikle "Lucid Dreams" şarkısıyla büyük sükse yaratan Amerikalı rapçi Jarad A. Higgins, Hey adındaki efsanevi müzik dergisinin genel yayın yönetmeni Doğan Şener, "Uzay Yolu" oyuncuları René Auberjonois ile Robert Hudson Walker Jr., "Susam Sokağı"nda "Minik Kuş"u seslendiren Caroll Edwin Spinney ve "Zorro" filmiyle bilinen Tony ödüllü aktör Ron Leibman da cennetteki yerlerini aldılar. Nur içinde yatsınlar...   

SİZDEN!

SİZDEN!

SadeceMuzik.Net ekibi olarak yepyeni bir proje ile takipçilerimize yepyeni bir imkan sunuyoruz. 

Sayfamızdaki yeni projemiz „SİZDEN!“ bölümü ile SadeceMuzik.Net dünyası artık daha interaktif, daha eğlenceli ve SİZDEN olacak !!

Albüm

Her projesinde farklı ve yenilikçi işlere imza atan sanatçı Can Bonomo, ''Ruhum Bela'' isimli 5. albümünü Avrupa Müzik markasıyla dinleyicilerin beğenisine sunuyor.

Galeri Haber

Kendisi de bir "Sadece Müzik" yazarı olan arkadaşım Mert ile WhatsApp grubumuzda yazışırken aklıma bir galeri yapma fikri geldi. Mert, Thalia hayranı olduğu için sürekli onun başka sanatçılar tarafından da taklit edilen kıyafetlerini gönderir. Ben de Thalia'nın bir moda ikonu olduğunu düşündüğümü söylemiştim. Derken ilham geldi ve ünlü şarkıcıların fenomenleşmiş kostümleriyle ilgili bir derleme yapayım dedim.

Özel Haber

Umut E. ERKİ yazdı

"Kendi ruh halinize uymayan bir müziği dinlemektense, sokağın gürültüsünü dinleyin. Hem daha eğlenceli ve değişken"
KIRK HAMMETT

Teknoloji

Dünya dijitalleşmeye devam ederken müzikte farklı uygulamalarla geniş kitlelere ulaşmaya devam ediyor. Önceden yeni şarkıları keşfetmek için Radyo ve Tv tercihedilirken durum şimdi tamamen değişmiş durumda. Artık müzik severler interten keşfettikleri şarkıları Tv ve Radyolara öneriyor.

Magazin

Los Angeles merkezli Buzznet isimli internet sitesinin gerçekleştirdiği ‘dünyanın en güzel kadını’ oylaması sonuçlandı.

Tarihte Bugün

M.J.'ın efsane "Thriller" albümü listelerde 1 numaraya yükseldi ve 37 hafta boyunca orda kaldı (1983)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.