Sezen Aksu ve Tarkan Festivalde Biraraya mı Geliyor?

Tüm müzikseverlere yeniden merhaba;

2016'nın ilk köşe yazısına umutlarla başlıyorum. 2015 son olarak Motörhead grubunun vokalisti Ian Fraser “Lemmy” Kilmister ve aynı zamanda Nat King Cole'un kızı olan diva Natalie Cole'u da alarak son vurgunu yaptı ve kurtulduk uğursuz yıldan... 2016'nın daha güzel geçeceğini umuyorum o yüzden... 

2015 Londra dahil birçok şehre yapılan terör saldırılarıyla, ölümlerle hatırlanacak. Aylan Bebek gibi 2015'le özdeşleşen simge fotoğraflar hep acı ile anılacak. Umarım 2016'yı öyle geçirmeyiz. 

Bu yazıyı aldığım bir duyum üzerine yazıyorum. Kıbrıs sahnelerinin çok sevilen star ismi Ayşegül Zayim, sitemize de daha önce röportaj vererek bizi kırmayan barış şarkılarının gözde ismi Ekrem Arpak (Arpak Kardeşler), usta fotoğraf sanatçısı Sedat Kıran ile idealist ve başarılı iş adamı Dr. Mehmet Cerrah Kıran projesi olan "1. Göbekli Tepe Çağdaş Medeniyetler Kültür Ve Sanat Festivali" daha hazırlık aşamasında ama şimdiden projede ismi geçen yıldızlar nedeniyle büyük yankı buldu!

Projenin her detayı için hummalı bir çalışma içinde olan dörtlü her ne kadar isim vermekten kaçınsa da aralarında Mega Star Tarkan, Minik Serçemiz Sezen Aksu, güçlü sesiyle operacılara taş çıkartan Ferhat Göçer ile ünlü televizyoncular Mesut Yar ve Okan Bayülgen'in de olduğu dev yıldızların isimleri geçiyor. Söylentilere göre yine festival kapsamında çekmeyi düşündükleri tanıtım ve uzun metrajlı sinema filmleri için kısa süre içinde Türkan Şoray, Kadir İnanır gibi büyük markalar ile görüşmelere başladıkları konuşuluyor. Dörtlünün ortaya çıkaracağı projenin yankıları kulislerde "Altın Portakal'a rakip mi geliyor?" dedirtiyormuş...

Tabii ki bizim sitemizi ilgilendiren kısım Tarkan ve Sezen Aksu'nun tekrar bir araya gelme ihtimali... Tarkan'ın okuduğu Sezen Aksu besteleri klasikler arasında yerini aldı. Bir de Ozan Doğulu, Aysel Gürel, Fahir Atakoğlu, Müzeyyen Senar gibi isimlerin proje albümlerinde aynı CD'de yer aldılar ama hatırladığım kadarıyla iki dostu bir organizasyonda bir araya getirmek oldukça zor ve zahmetli bir iş... Eğer bu festivalde iki efsane bir araya gelirlerse gerçekten de tarihe geçer bu organizasyon... Çünkü her ne kadar özel hayatlarında birçok kez bir araya gelseler de, magazinciler onları aynı karede birçok kez fotoğraflasa da yanlış hatırlamıyorsam organizasyon olarak bir arada en son "Pop-Show 95 Şarkı Yarışması"nda jüri olarak yer aldılar. Hem de Süper Star Ajda Pekkan da vardı aralarında... Düşünün üç efsane isim; Tarkan, Sezen Aksu ve Ajda Pekkan jüri koltuğuna oturmuşlar. O zamanlar 14 yaşındaydım. Canlı yayında izlemiştim. Şimdi "O Ses Türkiye", "Rising Star Türkiye", "Popstar", "X Factor: Star Işığı", "Veliaht", "Kapışma" gibi birçok ses yarışması yapılıyor ve düşünsenize bu üç ismin bir arada jüri koltuğunda oturduğunu... Ne reyting kırarlardı valla... Büyük ihtimalle de o yıl reyting rekoru kırmışlardı ve yarışmanın birincisi Deniz Seki'nin 20 yıllık sağlam kariyeri oldu. Kendisi bile jüri üyesi olacak kadar prestijli olmuştu. Hatta Deniz Seki şu an hapiste olduğu halde hala çok destek görüyor ve seviliyor. Sezen Aksu artık albüm yapmayacağını söyledi. Tarkan ise 2016'da biri Türk Sanat Müziği, diğeri pop tarzında iki albümle birden geri dönecekmiş. Düşünün, o yıl, yani 1995'te doğan bebekler bu yıl 21 yaşında üniversite öğrencisi oldular. O kadar uzun zaman geçmiş ki aradan; eğer "1. Göbekli Tepe Çağdaş Medeniyetler Kültür Ve Sanat Festivali" için Şanlıurfa'da bir araya gelirlerse sansasyon yaratırlar. Bekleyip göreceğiz...

Evet belki de Pop-Show 95'ten sonra da bir araya geldikleri organizasyon olmuştur ama ben hatırlamıyorum. Eğer olsaydı hatırlardım diye düşünüyorum. Sizler de 2014'te yaptığım ankette Tarkan'ı "Türkçe Pop Müziği'nin Kralı", Sezen Aksu'yu ise "Türkçe Pop Müziği'nin Kraliçesi" olarak seçmiştiniz. Bu iki ismin yeni bir festivalde bir araya gelme ihtimali bile sizi heyecanlandırmış olmalı. İnşallah gerçekleşir... Görüşmek üzere... 

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

Albüm

En son 2017 yılında yayınladığı albümü Revival ile hayranları ile buluşan Eminem bir sürpriz yapıp yeni albümünü 30 Ağustos'ta hayranları ile buluşturdu.

Galeri Haber

"Akşam oldu hüzünlendim ben yine" diye geçer o meşhur eserde. "Akşam" çoğu zaman hüzündür, özlemdir, hasrettir, aşktır çünkü.

Tanıtım

Türk pop müziğinin önemli isimlerinden biri olan Burak Kut, “Hoppa” isimli yeni single’ını Pasaj&Garaj Müzik etiketiyle müzik severlerin beğenisine sunuyor.
 

''Hayatımda the Beatles şarkılarından daha iyi, daha güzel herhangi bir şarkı duymadım.''
KURT COBAIN

Teknoloji

Müzisyenlerin ve teknoloji uzmanlarının bir araya gelerek ortaya çıkardıkları ‘yapay zeka sanatçıcı’ Amper, dünyanın ilk yapay zekalı müzik albümünü yayınladı.

Magazin

Los Angeles merkezli Buzznet isimli internet sitesinin gerçekleştirdiği ‘dünyanın en güzel kadını’ oylaması sonuçlandı.

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.