Chris Cornell Anısını Yaşatacak Albüm

 
Geçen yıl talihsiz bir şekilde kaybettiğimiz Chris Cornell’a ait 64 şarkının olduğu yeni bir box set Kasım ayında yayınlanacak. 

Chris’in mirasını yaşatmak için eşi Vicky ve eski grup arkadaşları tarafından verilen bu karar ile çıkaracağı box set, toplam 4 Cd’den oluşacak. İçerik olarak Soundgarden, Temple of the Dog ve Audioslave  dönemleri ve solo kariyerine ait şarkıları bulunacak.
 
Bunun yanında Prince’in efsanevi “Nothing Compares 2 U” şarkısının cover versiyonu, yayınlanmamış diğer canlı performanslar içerisinde Cat Stevens ile performans sergilediği “Wild World” düeti, Chris Cornell’ın kızı Toni ile yaptığı “Redemption Song” düeti, aranjmanını kendi yaptığı ve bir Metallica şarkısı olan “One” ayrıca “When Bad Does Good” şarkısı da dahil olmak üzre toplamda yayınlanmamış 11 şarkısı bulunacak. Albüme ait notların eski grup arkadaşları tarafından kaleme alındığı bu albüm hayranlarına veda albümü niteliğinde olacak. 
 
Dünyanın en güzel seslerinden birine sahip Chris Cornell’ın yayınlanacak bu albümü herkesi olduğu kadar benide müzikal anlamda tatmin etmiş olacak. Huzurla uyu, Chris Cornell...
 

MERT ATEŞ
Güncel Yazıları
 


 

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

Umut E. ERKİ yazdı

Mert ATEŞ yazdı

Konser Hikayeleri

Geçtiğimiz haftalarda yazdığım bir yazımda 2019'un Michael Jackson'ın 10. ölüm yıl dönümü olduğu için önemli bir yıl olduğundan bahsetmiştim. Fakat sadece Popun Kralını anmıyoruz 2019'da... Bu yıl aynı zamanda Türkçe Müziğin Kralı Barış Manço'nun 20. ölüm yıl dönümüne denk geliyor. 

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Mor ve Ötesi grubunu mercek altına aldık.

İlginç Haber

Geçtiğimiz haftalarda Indio, Kaliforniya‘da Coachella Müzik Festivali‘nde gerçekleşen ve yüzlerce mağduru bulunan hırsızlık vakası, sosyal medya ve dünya basının oldukça ilgisini çekti.

"İnsanın öğrenmesi gereken ilk dil tatlı dildir."
BARIŞ MANÇO

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.