Mariah Carey 25 Yıl Sonra Yeniden 'Noel Ana'

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Perşembe, 03 Ekim 2019 18:18 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Geçtiğimiz günlerde harika bir haber öğrendim. En sevdiğim diva Mariah Carey ''Merry Christmas'' albümünün 25. yıl dönümü şerefine albümün yeni bir versiyonunu yayınlayacağını duyurmuş. 2 CD ile birlikte gelecek yıl dönümü baskısı; orijinal albüm, remikslerin bir bonus diski, ünlü sanatçının 1994'deki performansından canlı görüntüler ve yılbaşı süsleri içerecek. 1 Kasım'da yayınlanacağı açıklanan bu albümün çıkacak olması beni hem sevindirdi, hem de çıkalı daha 1 yıl bile olmamış Caution'ın hala Türkiye'ye gelmemiş olması nedeniyle "Ya bu da gelmezse?" diye kaygılandırdı. Bu kez yazımı çok sevdiğim Noel albümlerine ayırmak istedim.

Devamını oku...

Bayan X, Altın Düetlerle Geri Döndü

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Pazartesi, 09 Eylül 2019 20:22 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

90'lı yıllarda "Bay X" adında bir şarkıcı vardı. "Sana değmez, biliyorum. Yana yana yine seni istiyorum" diye şarkılar söylerdi. Geldik 2010'lu yılların sonlarına... Madonna kendini "Bayan X" ilan etti. Bay X'i YouTube'da filan gördü mü, bilinmez ama "Madame X" albümü çıktığında aklıma direk bu benzetme geldi. :D Biri Bay X, diğerinin Türkçe'si Bayan X... :P Başlıkta altın düetler diye yazmam ile sadece Madonna'nın Maluma, Quavo, Swae Lee ve Anitta'yla "Madame X" albümünde düet yapmasına gönderme yapmıyorum. Aynı zamanda daha önceden bu serinin birincisinin kritiğini yaptığım "Altın Düetler 2" ile yeniden aramızda olan Erol Evgin'i de ele alacağım. Yani yine albüm kritiğini yaptığım CD'lerin isimlerini sentezledim. ;)

Devamını oku...

Dünyanın En İyi 50 Diva Albümü

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Cumartesi, 03 Ağustos 2019 18:34 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Son yazılarımın birinde "Eğer Türkçe Pop Müziğinde yeni bir 4 yapraklı gonca gerekseydi bunlar hangi isimler olurdu?" tartışmasına ben de katılmıştım. Sonra yabancı müzikte de böyle bir yazı yazmaya karar vermiştim. Aslında amacım "Yabancı Pop Müzikte 4 Yapraklı Gonca Kimlerden Oluşuyor?" temalı bir yazı yazmaktı ama işin içinden çıkamadım. Çünkü bunu hak eden birçok kadın sanatçı olduğunu fark ettim. Ben de "En iyisi yabancı müzikte en iyi diva albümlerini sıralayayım" dedim ve yazının konsepti bu yönde gelişti. 

Devamını oku...

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

Albüm


 
Cadılar Bayramı için özel hazırlanmış “Stranger Things” dizisinin soundtrack albümü “Hallowen Sounds From The Upside Down” ismi ile satışa çıktı.

Galeri Haber

Yüzyılın en başarılı pop şarkıcılarından Lady Gaga hakkında ilginç bilgileri sizin için derledik...

Umut E. ERKİ yazdı

"Müzik, erkeklerin kalbini alevlendirmeli, kadınların ise gözünü yaşartmalıdır"
BEETHOVEN

Teknoloji

Dünya dijitalleşmeye devam ederken müzikte farklı uygulamalarla geniş kitlelere ulaşmaya devam ediyor. Önceden yeni şarkıları keşfetmek için Radyo ve Tv tercihedilirken durum şimdi tamamen değişmiş durumda. Artık müzik severler interten keşfettikleri şarkıları Tv ve Radyolara öneriyor.

Magazin

Los Angeles merkezli Buzznet isimli internet sitesinin gerçekleştirdiği ‘dünyanın en güzel kadını’ oylaması sonuçlandı.

Tarihte Bugün

Levent Yüksel dünyaya geldi. (1964)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.