Drake, Nil, Cher ve Aslı 2018`e damgasını vurdu!

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Salı, 04 Aralık 2018 22:32 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

2018 müzik açısından bereketli geçti. Yeni sanatçılar müzik piyasasına katılırken, uzun zamandır geri dönüşü beklenen deneyimli yıldızlar da bekleneni yaptılar. 2018'in son haftalarını yaşadığımız bugünlerde ünlü rockçı Aslı Gökyokuş, yeni albümü "Dünya" ile rockseverleri mutlu etti. Ben de ne zamandır albüm kritiği yazamıyordum. Taşınma evresinde olduğum için vakit bulamıyordum. Hazır "Dünya" albümüyle ilgili bir yazı kaleme almaya karar vermişken uzun süredir bahsetmek istediğim, arşivimi şenlendiren 2018 çıkışlı 3 CD'den daha bahsetmek istiyorum. 

Devamını oku...

Kral Olmak Dururken Kraliçe Olmayı Seçen Adamın Filmi

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Perşembe, 08 Kasım 2018 12:48 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Bugün tarihlerden 7 Kasım 2018... Az önce hayatımda izlediğim en güzel müzikallerden birisi olan ve Queen'in vokalisti Freddie Mercury'nin hayatını konu alan "Bohemian Rhapsody"den çıktım. Ve belki de ilk kez yazmaya nereden başlayacağımı bilemiyorum. 

Devamını oku...

Türk Sanatçıların Yurt Dışı Maceraları Devam Ediyor

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Pazartesi, 22 Ekim 2018 12:48 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Hatırlayanlar bilir. Bundan 2,5 yıl önce "Türk Sanatçların Yurt Dışı Maceraları" başlıklı bir yazı kaleme almıştım. Barış Manço'dan başlayıp Bedük'e uzanan bir yelpazeydi bu... Tabii ki "Little Lucy" gibi İngilizce şarkıları yorumlayan rahmetli Erol Büyükburç'u; benim de yıllar evvel konserini izlediğim, yurt dışında festivallere bile çağırılan Rebel Moves'ı; Almanya’da yaşayan Volkan Baydar’ın kurduğu Orange Blue grubunu; Ömür Göksel'in yaptığı İngilizce albümleri ve "Fly Me To The Moon" gibi yabancı şarkıları yorumlayan Ayten Alpman'ı atlamıştım ama iddia ediyorum, o güne kadarki en zengin derlemeydi o...

Devamını oku...

SİZDEN!

Merhaba SadeceMüzik.Net Takipçileri,

Size grubumuz "Yarın"dan ve çıkardığımız EP "III"den bahsetmek istiyoruz.

Albüm

 
Mariah Carey’in dünyanın en özel seslerinden birisine sahip olduğu su götürmez bir gerçek. Gecen ay çıkardığı yeni albümüne ait ilk single’ı “GTFO” ile sevenlerini epey memnun eden Mariah, şimdi ise “With You” adlı ikinci single’ını yayınladı.

Galeri Haber

Kaynak: Valerie Macon/Getty Images North America

Son yılların en başarılı pop şarkıcılarından Kate Perry hakkında bilmediğiniz bilgiler için hazır mısınız?

Özel Haber

Umut E. ERKİ yazdı

"İnsanlar bana ‚Sen şarkı yazamazsın, enstruman çalmayı bilmiyorsun‘ dediler, ama benim 10 tane Altın plağım var.''
SONNY BONO

Teknoloji

FIFA 19 ile ilgili oyuncuları sevindirecek bilgiler günden güne gelmeye devam ederken, EA, FIFA 19 için soundtrack listesini yayınladı. Dünyanın en büyük spor oyunu serisinin tarihindeki en etkili global müzik serisini sunuyor.

Magazin

Los Angeles merkezli Buzznet isimli internet sitesinin gerçekleştirdiği ‘dünyanın en güzel kadını’ oylaması sonuçlandı.

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.