Dünyanın En İyi 50 Diva Albümü

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Cumartesi, 03 Ağustos 2019 18:34 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Son yazılarımın birinde "Eğer Türkçe Pop Müziğinde yeni bir 4 yapraklı gonca gerekseydi bunlar hangi isimler olurdu?" tartışmasına ben de katılmıştım. Sonra yabancı müzikte de böyle bir yazı yazmaya karar vermiştim. Aslında amacım "Yabancı Pop Müzikte 4 Yapraklı Gonca Kimlerden Oluşuyor?" temalı bir yazı yazmaktı ama işin içinden çıkamadım. Çünkü bunu hak eden birçok kadın sanatçı olduğunu fark ettim. Ben de "En iyisi yabancı müzikte en iyi diva albümlerini sıralayayım" dedim ve yazının konsepti bu yönde gelişti. 

Devamını oku...

Ellerinde Dünya Kendiliğinden mi Oluyor?

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Pazar, 28 Temmuz 2019 18:58 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

İzel Çeliköz ve Fatma Turgut... Biri popçu, diğeri rockçı... Biri 90'larda çıktı, diğeriyse 2000'lerde... İlk bakışta farklı kulvarlarda gibi duruyorlar. Fakat ikisinin ortak bir noktaları var. 

Devamını oku...

Pop Müzikte 2000li Yılların 4 Yapraklı Yoncası Kim?

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Pazartesi, 10 Haziran 2019 19:05 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Türkçe Pop Müzik'te 70'li, 80'li ve 90'lı yılların 4 Yapraklı Goncası Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Nilüfer ve Nükhet Duru kabul ediliyordu. Ki bence hala öyleler... Ama Naim Dilmener son yazısında yeni 4 büyükler bulmamız gerektiğini yazmış. Ve yeni 4 yapraklı goncayı Hande Yener, Bengü, Gülşen ve Demet Akalın olarak ilan etmiş. Tabii ki bu büyük tartışmalara neden oldu. Mesela kendisi de bir müzik otoritesi olan Hakan Eren, Bengü yerine Sıla'nın olması gerektiğini söyledi. Benim de aslında yeni yazı yazma planım yoktu. Daha yayınlanmamış bir yazım bile vardı ama dayanamadım ve tartışmaya ben de katılmaya karar verdim.

Devamını oku...

SİZDEN!

Merhaba Sadece Müzik Ailesi ve Değerli Takipçileri,

Size yeni çıkardığımız tekli Nöbet'ten bahsetmek için buradayız.

Albüm

Her albümüyle dinlenme ve satış rekorları kıran Pop Müziğin kraliçesi Demet Akalın yeni albümü için geri sayıma başladı. Akalın, kariyerinin 11 ‘ncı albümünü doğum günü olan 23 Nisan’da çıkaracak.

Galeri Haber

Dünyadaki en iyi rock festivallerinin kısa bir listesi. Bu 6 festivalde ana akım ve hard rock gruplarının yer aldığı bir liste hazırladık.

Umut E. ERKİ yazdı

''Albümümün çocuklarına küfretmeyi öğrettiğini söylediler. Peki 12 yaşındaki kızının yapmasına izin verdiğin makyaj ne olacak?''
EMINEM

Teknoloji

Size kulaklık alırken dinlemeden cesurca 5 dakikalık kontrolle nasıl kulaklık seçebileceğini anlatacağım.

Magazin

Los Angeles merkezli Buzznet isimli internet sitesinin gerçekleştirdiği ‘dünyanın en güzel kadını’ oylaması sonuçlandı.

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.