Güçlü Geri Vokaller Neden Yıldız Olamazlar?

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Pazar, 08 Kasım 2015 22:15 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Tüm müzikseverlere selamlar;

Daha önceki yazılarımın birinde yeni seyrettiğim müzikal filmlerden bahsetmiştim. Hatta bunlardan "Yıldız Olmaya Ramak Kala" filmiyle ilgili ayrı bir yazı yazabileceğimi söylemiştim. Peki neden sizce orijinal adı "20 Feet From Stardom" olan belgesel tarzındaki müzikalden ayrı bir yazı konusu yaratma ihtiyacı duyabilirim?

Devamını oku...

Levent Kırca'nın Kariyerinde Müzik

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Pazartesi, 12 Ekim 2015 22:54 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Tüm “Sadece Müzik” ziyaretçilerine yeniden merhaba;

Maalesef 2015 kayıpları hala devam ediyor. Artık asker ve polis şehitlerinden bahsetmek istemiyorum, çünkü maalesef bu cinayetler durmuyor. Hele hele Ankara’daki son terör saldırısına girersem sözcüklerimle her kesimden birilerinin canını yakarım. Müziksever arkadaşlarımdan birinin de dostu bu saldırıda hayatını kaybetmiş. Sinema ve tiyatro dünyasının kayıplarına değinmek istiyorum o yüzden. Tomris İncer ve Sırrı Elitaş’tan sonra maalesef komedi tarihimizin en güldüren yüzlerinden birisi olan Levent Kırca’yı da kaybettik.

Devamını oku...

Taklit Türk Klipleri ve Albüm Kapakları

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Cuma, 25 Eylül 2015 19:31 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Herkese merhaba… Birkaç ay evvel artık araştırma konusu bulamayacağımı düşündüğümü, artık derleme fikri gelmediğinden bahsetmiştim. Fakat Kral Pop, Dream Türk, Power Turk gibi Türkçe müzik yayını yapan kanalları izlerken sanatçılarımızın ne kadar çok yabancı isimlerden etkilendiğini düşündüm ve bir beyin fırtınası yaşadım. Bu beyin fırtınası içimde kalmamalıydı. Paylaşmalıydım. Ülkemizde sadece kliplerde değil; albüm kapakları ve kostümlerde de arak yapılıyor maalesef… Aslında aklıma sayısız örnek geliyor ama sıkıcı olmasın diye sadece 19 sanatçıyı ele aldım.

Devamını oku...

SİZDEN!

...

Aykut BALCI yazdı

Özel Haber

Tanıtım

WHAT DA FUNK'IN YILDIZLAR GEÇİDİ ALBÜMÜ: WDF1 iTunes'da En Çok Ön Sipariş Edilen Albümlerde 1. Sıraya Yerleşti!

"Eğer cinsiyet ayrımı yapıyorsan, ırkçıysan, homofobiksen, yani kısacası bir pisliksen cd mi alma! Beni sevmen umrumda değil.
Ben senden nefret ediyorum çünkü"

KURT COBAIN

Tarihte Bugün