Taklit Türk Klipleri ve Albüm Kapakları

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Cuma, 25 Eylül 2015 19:31 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Herkese merhaba… Birkaç ay evvel artık araştırma konusu bulamayacağımı düşündüğümü, artık derleme fikri gelmediğinden bahsetmiştim. Fakat Kral Pop, Dream Türk, Power Turk gibi Türkçe müzik yayını yapan kanalları izlerken sanatçılarımızın ne kadar çok yabancı isimlerden etkilendiğini düşündüm ve bir beyin fırtınası yaşadım. Bu beyin fırtınası içimde kalmamalıydı. Paylaşmalıydım. Ülkemizde sadece kliplerde değil; albüm kapakları ve kostümlerde de arak yapılıyor maalesef… Aslında aklıma sayısız örnek geliyor ama sıkıcı olmasın diye sadece 19 sanatçıyı ele aldım.

Devamını oku...

Sony Müzik'in Best Of Bombardımanından Bıktım

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Cuma, 03 Temmuz 2015 07:10 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Herkese merhaba;
Son yazımın üzerinden 1 hafta geçti. Ben artık konu bulamayacağımı sanarken, bulsam da bunun geç gerçekleşeceğini düşünürken yine paylaşmak istediklerim olduğundan dolayı dayanamadım ve hemen kalemi elime aldım. Daha doğrusu klavyeyi. He he. :D

Devamını oku...

Ünlüler Michael Jackson ile İlgili Ne Söylediler?

  • Kategori: Turgay Suat Tarcan
  • Perşembe, 25 Haziran 2015 04:40 tarihinde yayınlandı.
  • Turgay Suat Tarcan tarafından yazıldı.

Tüm müzikseverlere yeniden merhaba;
Hatırlarsanız en son 3 bölümlük yazı dizisiyle Türkçe Rock Müziği’nin en iyi albümlerini sıralamıştım. Gerçekten de o yazı dizisi hayatımda en çok gurur duyduğum araştırmalarımdan birisi oldu. Epey uğraştım ve yıllarca kaynak olarak okunacak bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Yalnız o listedeki isimlerden hangi rockçıların konserlerine gittiğimi sayarken Hakan Kurşun’u saymayı unutmuşum. Kurşun’un da konserine gitmiştim. Onu belirtmek istedim.

Devamını oku...

SİZDEN!

...

Tanıtım

WHAT DA FUNK'IN YILDIZLAR GEÇİDİ ALBÜMÜ: WDF1 iTunes'da En Çok Ön Sipariş Edilen Albümlerde 1. Sıraya Yerleşti!

Haftanın Özeti

 
Herkese merhaba;
 
Bu hafta
...

"Müzik eski bir arkadaş gibidir, soru sormayan"
NELLY FURTADO

Tarihte Bugün

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.