Soner Olgun - Efsane Türküler 1

Türk müziğinin alternatif isimlerinden SONER OLGUN, Türkiye’nin çeşitli yörelerinden 9 türkü, 2 Azeri türkü ve 1 Kırım türküsünden oluşan albümü ile müzikseverlerle buluşuyor.

Çağdaş müziğin her türlü form ve olanaklarının kullanıldığı “EFSANE TÜRKÜLER” albümü ülkemizin en önemli müzisyenlerinin katkısıyla hazırlandı. Albümün müzik yönetmenliği, 11 yıldır SONER OLGUN orkestrası SOBAND’ın gitaristliğini ve şefliğini yapan UTKAN MARANGOZ tarafından yapıldı. Kayıt, mix ve mastering işlemleri ADA MÜZİK STÜDYO’sunda İhsan Apça ve Özkan Mete tarafından gerçekleşen albümün fotoğraflarını ZEYNEL ABİDİN AĞGÜL çekti.

“Ben ağırlıklı olarak etnik, senfonik, jazz ve rock müzikten besleniyorum” diyen SONER OLGUN’un birikiminin yansıdığı albüm, çalışmaya katılan, tanık olan, danışılan müzik otoriterleri tarafından “world music” anlayışıyla benzersiz bir albüm olarak tanımlanıyor…

ESEN MÜZİK'in Türkiye ve Dünya müzik piyasasına gururla sunduğu SONER OLGUN/EFSANE TÜRKÜLER (Legendary Folk Songs Vol.1) adlı albümü, 07 Nisan’dan itibaren tüm digital platformlardan ve müzik marketlerden müzikseverlerin beğenisine sunulacak.

Röportaj

"Gurbet G Thang" ile Rap dünyasına merhaba diyen Enizsbey ile Almanya`da şark...

SİZDEN!

...

T. S. TARCAN yazdı

Dünden Bugüne

Dünden Bugüne`de Çelik`i mercek altına aldık.

"Caz ölmüş falan değil… sadece bir tuhaf kokuyor"
FRANK ZAPPA

Tarihte Bugün

Türkiye ile Amerika arasında karşılıklı radyo yayın servisi açıldı. (1943)

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız Çerez Politikası.